Віртуальна мандрівка «Книга незвичайна-книга віртуальна»

Що робити, якщо дуже хочеться прочитати книгу, якої не має в бібліотеці? Правильно - знайти в Інтернеті! 25 вересня бібліотека-філія № 6 для дітей запропонувала переглянути віртуальну мандрівку «Книга незвичайна - книга віртуальна». Адже улюблену книгу можна знайти не тільки у бібліотеці, а також у електронному варіанті.

Магерівські читання «Охоронець рідного слова»

   Вшановуючи пам’ять відомого подільського письменника та знаного педагога, у вересневі дні в дитячих бібліотеках області щорічно проводяться Магерівські читання «Охоронець рідного слова». Цього року відбулися онлайн-читання організатором яких була Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка, у яких прийняли участь і користувачі нашої бібліотеки. Юрій Чістов, учень 3-Б класу НВК № 14, цитував уривок з твору «Маленький поет», а Анна Дубик, учениця 7-Б класу ЗОШ № 3,– уривок з твору «Кам’янецькими стежками».

Виставка-вікторина «Подорож країною Знань»

День Знань — це особливе свято! Це зустріч з друзями і вчителями, радість від спілкування, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання невідомого і цікавого. Перший дзвоник — це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників, адже маленькі сьогодні вперше переступлять поріг незвичайної і дивної країни, де будуть навчатися протягом багатьох років. 

Ми на порозі в захоплюючу Країну Знань! Сьогодні відкривається перша сторінка шкільного життя для мешканців КРАЇНИ ШКОЛЯРІЇ. А для цього потрібно прийняти участь у вікторині. Гайда, перевіряти свої знання!

Віртуальна екскурсія

«Моя Україна вільна держава я з нею пов'язую долю свою»

24 серпня 1991 року – визначна дата навіки ввійшла в історію нашої молодої держави золотою сторінкою її біографії, законодавчо закріпивши вікові прагнення Українського народу до національного відродження та свободи.

29 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу. 

А яка ж вона - наша Україна? Що в ній є най-най-най. Треба самому подивитися. А як? Найкраще, звичайно, вирушивши в мандрівку. Мапа подорожі готова, тож рушаймо!

Відео-перегляд мультфільму

Джанні Родарі «Пригоди Цибуліно»

Дорогі друзі, хто з вас не любить книжок? Книг, у яких так багато барвистих малюнків, гарних розповідей. Відкриєш першу-ліпшу сторінку – опинишся у далекій казковій країні. А у тій країні живуть добрі та кумедні велетні, веселі маленькі чоловічки чи просто твої однолітки.

Сьогодні ми з Вами помандруємо Планетою казок Дж. Родарі. Також пропонуємо переглянути мультфільм «Пригоди Цибуліно» (на рос. мові) https://www.youtube.com/watch?v=o6xQDChpUR0, або послухати аудіо-книгу «Пригоди Цибуліно» (на укр. мові) частина 1 https://www.youtube.com/watch?v=A34DwpkfM2s, частина 2 https://www.youtube.com/watch?v=Kv4eutFHEi8

 

Тож рушаймо в подорож.

Бібліотечний віраж «Маленький принц» на планеті людей»

Цього літа світ відзначає знаменну дату — 120 років з дня народження льотчика й письменника Антуана де Сент-Екзюпері. Життя письменника, нажаль було коротким, але за свої 44 роки він встиг написати фантастичні роботи, які надихають та змінюють бачення світу його читачів. Ім'я Антуана де Сент-Екзюпері не тільки назавжди увійшло в золотий фонд літератури, але і стало синонімом романтики. Нащадок хрестоносців, військовий льотчик, дивовижний письменник і глибокий філософ – він був загадкою за життя і залишився таким навіть у своїй смерті.

Віртуальна подорож «Де живе Незнайка?»

Бібліотека-філія № 6 для дітей 15 липня презентувала віртуальну подорож «Де живе Незнайка?», присвячену книгам-ювілярам 2020 року.

55 років тому Микола Носов опублікував популярну дитячу книгу «Незнайко на Місяці» (1965) 

Микола Носов – відомий письменник і творець одного з найулюбленіших персонажів дітей - Незнайки. Твори автора відрізняються тонким гумором, чарівними персонажами і несуть в собі заряд позитивної енергії. «Незнайко на Місяці» - дитячий науково-фантастичний роман М. М. Носова, заключна частина трилогії про Незнайка, закінчення книжок «Пригоди Незнайка і його товаришів» і «Незнайко в Сонячному місті». Отже, запрошуємо до перегляду!

Віртуальний бенефіс «Великий мрійник і фантазер»

Книги Жюля Верна стали джерелом натхнення для багатьох учених, винахідників і мандрівників. Він буквально зачаровував читачів, примушуючи їх повірити в свою мрію – і майже всі його передбачення в галузі науки і техніки здійснилися. Вашій увазі пропоную переглянути віртуальний бенефіс до 150 річчя написання книги «20 000 льє під водою», який відбувся 8 липня.

Віртуальний екскурс «Легенди Криму»

Прекрасна і загадкова природа Криму, багатовікова і трагічна його історія, в якій переплелися шляхи багатьох народів і племен. І мало не кожен камінь тут овіяний поетичним сказанням. Протягом багатьох століть кримську землю потрясали бурхливі історичні події, що залишили на ній незабутні сліди. Народ пов'язав ці події з численними пам'ятниками матеріальної та духовної культури, наявними в Криму, і своєрідно відбив в різних легендах і міфах.

Віртуальний екскурс ознайомить з деякими з них.

Рольова гра «В країні Феміди»

28 червня вся Україна святкує День Конституції. Бібліотека-філія № 6 для дітей презентує рольову гру «В країні Феміди» для молодших користувачів, присвячену до Дня Конституції України. Діти матимуть змогу ознайомитись з інформацією про державне свято - День Конституції України. Пропонуємо дітям пригадати права дитини, а також виявити, які права головних героїв були порушені в казках.

Інформаційний мікс «Енергозбереження. Почни з себе»

Проблема енергозбереження перетворилась в одну з найважливіших загальнолюдських проблем. Кожній людині слід знати, що він здатний зробити внесок у процес енергозбереження хоча б у тому, що вимкне непотрібний на даний момент електричний прилад або змінить його на менш потужний. Раціональне та економне використання природних ресурсів,скорочення шкідливих викидів в атмосферу та ефективне використання електричної та теплової енергії набувають виключно важливого значення у сучасному суспільстві.

Інформинка «Неймовірні книги в світі»

Щодня люди «перетинаються» з книгами. Сьогодні все частіше з електронними (на жаль...). Утім, серед друкованих видань трапляються такі поліграфічні шедеври, пройти мимо яких не можеш. Їх читають, збирають для колекції, дарують, тим паче подарувати гарну книгу – у всі часи означало продемонструвати свій вишуканий смак та інтелектуальний рівень. 

Кажуть, що не можна оцінювати книгу «за обкладинкою», і це правильна думка. Наприклад, нижче ми розглянемо незвичні – дизайнерські – книги, які змінять Ваше уявлення про технічне оформлення сучасного видання, та й про книги загалом.

Віртуальний калейдоскоп

«Неповнолітні: право і відповідальність»

Вберегти молодь від необдуманих вчинків, які можуть зламати життя, а також підвищити рівень правової освіти молодого покоління – головна мета віртуального калейдоскопу «Неповнолітні: право і відповідальність». Роз’яснено їх права та обов’язки, а також особливу увагу було звернуто на відповідальність (адміністративну та кримінальну) за вчинення правопорушень та злочинів неповнолітніх.

Презентація-пам’ятка «Планета у нас одна»

                     Збережемо рідну природу разом!

 Шановні читачі! Пропонуємо Вам презентацію-пам’ятку «Планета у нас одна» приуроченої Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища, в рамках обласної онлайн-акції «Свій голос я віддаю на захист рідної природи».

Ообласна онлайн-акція

«Свій голос я віддаю на захист рідної природи»

Збережемо рідну природу разом!

5 червня бібліотека-філія № 6 для дітей долучилась до обласної онлайн-акції «Свій голос я віддаю на захист рідної природи», приуроченої Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища. Прибравши територію, посадили квіти.

 

Літературний вернісаж

«За сторінками книг Астрід Ліндгрен»

Славетну шведську письменницю Астрід Ліндгрен називали «Андерсеном наших днів», «Чарівницею із Швеції», «Чарівницею, яка живе повсюди», адже вона була людиною дивовижною, наділеною рідкісним талантом створювати у книгах чудеса.

«Я хочу писати для тих читачів, які здатні творити дива. А дива творять діти, коли читають книжки» – так говорила Астрід Ліндгрен. Вона писала книги саме для дітей, адже в душі завжди була дитиною, вміла по-дитячому дивуватися, радіти життю, сміятися.

Сьогодні вона найбільш відома завдяки своїм творам про «Карлсона, який живе на даху» та «Пеппі Довгапанчоха». 

Пропонуємо переглянути презентацію «За сторінками книг Астрід Ліндгрен», присвячену книгам-ювілярам 2020 року.

Книжкова виставка «Місто Книголюбів»

В читальному залі для дошкільнят та учнів 1-4 класів організована книжкова виставка «Місто Книголюбів». Ця книжкова виставка запрошує наймолодших читачів у цікаве місто Книголюбів. Мандруючи містом можна відпочити на таких зупинках «Історична», «Подільська», «Природнича», «Технічна», «Застережлива», «Сімейна» та ін. Під час подорожі можна познайомитись з давніми традиціями та визначними історичними подіями, книгами природничої та технічної тематики, з новими іменами в українській літературі для дітей, кращими творами зарубіжних письменників, а також долучитися до творчості. Книги розміщенні на поличках, допоможуть Вам зростати працьовитими, справедливими та вихованими.

Віртуальна подорож «Вітрила нових книжок»!

«Бібліотечне літо – 2020»

До Міжнародного дня захисту дітей стартує проект «Літні читання»! 

Шановні читачі, пропонуємо здійснити віртуальну подорож «Вітрила нових книжок»!

Експрес-вікторина "Пірнай у спорт"

   Спорт має дивовижні властивості. Він об’єднує людей, знайомить їх між собою, спорт зміцнює здоров’я, характер і навіть розумові здібності людей, які ним займаються, розвиває в них такі навички як швидкість, спритність, реакція, координація, витривалість, терпіння і сила. Спорт робить людей більш стійкими до негативних факторів зовнішнього середовища. Він часто приносить людям масу позитивних емоцій.

Конкурс фотомалюнка «Мрійник року»

Які ж різні, цікаві, творчі мрії наших читачів!!!

А про це ми дізналися завдяки Всеукраїнському конкурсу фотомалюнка «Мрійник року», який оголосила Національна бібліотека України для дітей.

Шевченківські читання «Юнь шанує Кобзаря»

Вперше Шевченківські читання «Юнь шанує Кобзаря» з нагоди 159-річниці перепоховання Кобзаря відбулися онлайн у режимі конференції на платформі Zoom. Наші читачі, Антон Довганюк та Анастасія Весна, долучилися до обласного онлайн-читання.

День вишиванки 2020

 

21 травня в Україні відзначають

День вишиванки.

В цей день працівники бібліотеки-філії № 6 долучились до свята, одягнувши вишиванку

на роботу

Віртуальна мандрівка «Кам’янецькими стежками»

Кам’янець-Подільський – це одне з найкрасивіших і старовинних міст України. Природа і люди створили тут справжнє кам’яне диво, зразок гармонії ландшафту й архітектури. 

З нагоди Дня народження міста, віртуальна мандрівка «Кам’янецькими стежками» презентує найвизначніші пам’ятки архітектурної та культурної спадщини міста!

Віртуальна подорож «Країнами Європи»

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа Ви побачити під час віртуальної подорожі «Країнами Європи». Це свято вкотре нагадало, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. Європа – це історичний дух України, це її майбутнє.

Виставка-подорож «ЄС на книжкових полицях».

Година сімейного читання

«Гарний читач починається з родини»

15 травня – Міжнародний день сім'ї. Бібліотека-філія № 6 для дітей вітає всі родини та представляє годину сімейного читання «Гарний читач починається з родини»

Урок мужності «Пам’ять, що долає забуття»

8 та 9 травня Україна традиційно вшановує День пам'яті та примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Віртуальний краєзнавчо-туристичний похід

«Сім природних чудес України»

Шановні користувачі!

Загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. Ця акція стала найрезонанснішим та найуспішнішим проектом у галузі популяризації вітчизняного туризму.

Всеукраїнська акція «7 чудес України» задумувалася як прагнення показати українцям і світу історично значиме, архітектурно витончене, туристично привабливе, красиве та унікальне обличчя держави, в якій ми живемо. Прагнення продемонструвати велич української історії не лише у формі гіпотез і казкових легенд, а й по факту.

Акція відбувалася в декілька етапів, країна визначила: «7 історико-архітектурних чудес України», «7 природних чудес України», «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», «7 чудес Києва». 

Сьогодні в зв’язку з обмеженням відвідування парків та зон відпочинку, пропонуємо Вам здійснити віртуальний краєзнавчо-туристичний похід «Сім природних чудес України», завдяки інтерактивним ресурсам Національної бібліотеки України для дітей http://www.chl.kiev.ua/7/1.htm. Бажаємо приємного відпочинку.

"Чорнобиль - трагедія цілої цивілізації"

День 26 квітня 1986 року увійшов до світової історії як день, який змінив долю сотень тисяч людей. 

Аварія залишила після себе безліч жертв і хворих. А колись благополучне місто Прип'ять у підсумку стало містом-привидом.

ОБЛАСНА ОНЛАЙН-АКЦІЯ "КНИГА, ЯКУ Я ЧИТАЮ ЗАРАЗ"!

Читачі бібліотеки-філії №6 для дітей приєдналися до обласної онлайн-акції «Книга, яку я читаю зараз», приуроченої до Всесвітнього дня книги та авторського права.

Екологічний серпантин «Зникаюча краса Червоної книги»

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. А ще Організація Об’єднаних Націй оголосила 2020 рік Міжнародним роком охорони здоров’я рослин.

Більшість людей навіть не задумуються про вплив забрудненого довкілля та знищення різноманіття видів рослинного світу, тому була поставлена ціль пояснити важливість турботи про представників флори на нашій планеті, адже саме від рослин залежить, яким повітрям ми всі дихаємо, чим харчуємося, яке майбутнє створимо для майбутніх поколінь та наших дітей.

 

Пізнавальна мандрівка «Дітям про зорі та планети»

Міжнародний день дитячої книги

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги. Саме на цей день припадає і день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, в цьому році йому виповнюється 215 років з дня народження.

Всі Ви добре знаєте і любите читати його казки, а що Вам відомо про самого Андерсена? Ганс Крістіан Андерсен народився 2 квітня 1805 року в Оденсі на острові Фюн в Данії. Свою країну Андерсен називає «Лебедине гніздо». Андерсен пише велику кількість літературних творів, в 1835 році – «Казки» принесли йому справжній успіх (за 40 років написав 156 казок). У цьому жанрі найповніше виявився художній талант Андерсена. Свою відому всьому світу автобіографічну книгу Андерсен назвав «Казка мого життя». Знаменитий казкар помер 4 серпня 1875 і похований на кладовищі Ассістенс в Копенгагені.

Чарівному казкарю Андерсену належать романи, п’єси, вірші, проте в літературі він залишився перш за все автором казок та історій, що склали 24 збірки, виданих в 1835–1872. Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія, гумор і сатира. 

Любі діти! Читайте твори відомого казкаря та поповнюйте свою духовну скарбничку прочитаних книжок! Книги служать для того, щоб розширювати ваше уявлення про світ та надають сили і натхнення. Вони захоплюють і розважають, змушують сміятися і плакати. Діти, які читають, будуть дорослими, які думають!

Виставка-подорож "Книга немає кордонів"

Як написати відгук на художню книгу

Почали в період карантину читати цікаву книгу? Зберегти згадку про неї можна за допомогою свого, креативного відгуку. Одну із форм запису – читацький щоденник – пропонує бібліотека-філія № 6 для дітей.

Уважно прочитайте книгу, обміркуйте її зміст і напишіть відгук. Відгук – це Ваша особиста думка про зміст книжки, оцінка її позитивних і негативних рис.

План написання:

  • Назва та автор книги, про яку Ви будете писати відгук.
  • Про що говориться у книзі?
  • Хто головні герої?
  • Чи сподобались Вам їхні характери, вчинки. Чому?
  • Де і коли відбуваються зображені в ньому події?
  • Які питання виникли у Вас під час читання?
  • Запишіть, які епізоди викликали у Вас найсильніші враження?
  • Чи сподобалася Вам ця книга? Чому?
  • Чи радите Ви прочитати цю книгу іншим читачам?
  • Які враження викликала у Вас ця книга?

 

Свято рідної мови

Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого. Тому, саме сьогодні до бібліотеки-філії № 6 завітали учні 2-А та 2-Б класів ЗОШ № 8. Діти активно залучились до заходу: цитували поезіїї про рідну мову, відгадували загадки, продовжували прислів'я. Захоплюючим був батл-змагання команд з мовними завданнями. Захоплення і емоції дітей були наповнені радістю і гордістю за свою рідну мову.

Година цікавих повідомлень

«Продукти – друзі, продукти – вороги»

21 лютого в бібліотеці-філії № 6 відбулася година цікавих повідомлень «Продукти - друзі, продукти - вороги» з учнями 3-А класу ЗОШ № 8.

Правильне, здорове харчування необхідно виховувати із самого дитинства та прививати дітям протягом шкільного віку. В процесі заходу діти дізнались про корисні для їх споживання продукти і шкідливі, а також про режим правильного харчування.

Діти активно залучились до заходу: відповідали на запитання вікторини про здорове харчування, відгадували загадки, продовжували прислів’я та приказки. Харчові звички, що формуються у дитинстві, зберігаються і в дорослому віці. Достатня кількість поживних речовин і правильна культура споживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорішою і уважнішою.

Майстер-клас «Вони помирали, щоб жила Україна»

20 лютого 2020 року в бібліотеці відбулася виховна година з майстер-класом «Вони помирали, щоб жила Україна» до вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні. Учні 1-Б класу ЗОШ № 8 ознайомилися з історичним та суспільним значенням Революції гідності, короткими життєписами деяких героїв; зрозуміли суть подвигу Небесної Сотні, вшанували героїзм українських захисників, які полягли. 

Діти вирізали та розвісили янголят, нагадуючи іншим про Героїв Майдану, впавши мертвими за світле майбутнє України, що вони житимуть вічно в народній пам’яті.

«Книгоманія – 2020»

19 лютого у бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020». Під час конкурсу діти активно приймали участь у вікторинах, відповідали на питання журі, характеризували основні ідеї творів та головних героїв.

За результатами оцінювання, журі визначило переможців, які були нагородженні дипломами. Ними стали: Анна Коробчук (учениця 6-А класу ЗОШ №11), Марія Кушко (учениця 6-А класу ЗОШ №5), Назар Машталер (учень 7 класу ліцею «Славутинка»), Даринка Білик (учениця 7-А класу ЗОШ №5), Сандра Климкович (учениця 7-В класу ЗОШ №5). Відзначенні у номінаціях: «Найкращий читацький щоденник» - Поліна Ткачук (ЗОШ №5, 6-А); «Читач - історик» - Тетяна Гладун (ЗОШ №5, 6-А); «Артист-читач» - Олександра Жукевич (ЗОШ №12, 6); «Юний ерудит» - Дар’я Каліновська (ліцей «Славутинка», 7); «Глядацькі симпатії» - Анастасія Весна (НВК №9, 6-Б); «Активна позиція» - Дар’я Хапко. А також нагородженні сертифікатами учасника І етапу конкурсу: Маргарита Глубіцька (ЗОШ №2, 6), Артем Тюхтій (ЗОШ №5, 7-В), Роксолана Явдошко (ЗОШ №5, 7-А), Даніела Лисак (ЗОШ №5, 7-Б), Вікторія Федорова (ЗОШ №2, 7), Юліана Мантуляк (НВК №9, 7-В). Вітаємо талановитих прихильників книги та бажаємо перемоги у наступному етапі конкурсу!!!

Майстер-клас "Створи валентинку"

14 лютого світ відзначає День Святого Валентина. Як і на будь-яке інше свято, в цей день прийнято дарувати подарунки, сувеніри і валентинки. 8 лютого, напередодні свята у бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся майстер-клас, на якому діти створювали свої оригінальні валентинки.

«Всесвітній день читання вголос»

5 лютого бібліотека-філія № 6 для дітей приєдналася до флешмобу «Всесвітній день читання вголос». Наші активні користувачі бібліотеки зачитували улюблені твори українських письменників.

Літературна мандрівка

«В країні пригод Всеволода Нестайка»

Всеволоду Зіновійовичу Нестайку в цьому році виповнилося б 90 років. Саме з цієї нагоди читачі бібліотеки-філії № 6 для дітей відправилися у літературну мандрівку «В країні пригод Всеволода Нестайка», в рамках обласного читацького марафону «Сонячний Нестайко».

З яскравих сторінок слайд-презентації «Неповторна країна дитинства» діти знайомилися з родиною Нестайка, віртуально помандрували сторінками життя письменника, побували у його школі, почули, як він навчався, як почав писати свої твори. А в кінці зустрічі була проведена коротенька вікторина «Чи уважний ти слухач?».

Невід’ємною частиною заходу став перегляд літератури «П’ять важливих уроків з книжок Всеволода Нестайка», на якому були представлені книги різних видавництв і різних років видання, що є у фондах бібліотеки.

Та й взагалі, книжки Нестайка користуються великим попитом серед читачів. І в цьому немає анічогісінько дивного, адже Всеволод Нестайко належить до тих письменників, які пишуть не тільки повчально, а й цікаво і весело. Він на все життя зберіг здатність радіти і щедро дарувати радість іншим. 

#БібліотечнеШелфі "Перлини рідного Поділля"

Година інформації «З ім’ям і словом Кобзаря хай квітне у віках соборна Україна»

22 січня до Дня Соборності України в бібліотеці відбулась година інформації «З ім’ям і словом Кобзаря хай квітне у віках соборна Україна» з учнями 3-А класу ЗОШ № 8. Діти дізналися про державне свято, його історію заснування. Далі юні користувачі активно залучились до заходу, цитували напам’ять поезії Т. Г. Шевченка про Україну, відгадували загадки, продовжували прислів’я та прийняли участь в історичній вікторині. Адже юні українці мають щиро підтримувати дух єднання і територіальну незалежність українського народу.

Як приборкати Книжкозавра від "ФундаціЇ ДариниЖолдак"

Дружба з Книжкозавриком продовжується. Учні 2-А класу ЗОШ № 8 реготали на «Сміхочитанні» та проявили кмітливість в вправі «Анаграми».

 Наші читачі, учні 1-Б класу ЗОШ № 8, з захопленням розв'язували «Приклади без чисел» та проявили уважність в вправі «Малюнок літерами». 

Майстер-клас «Різдвяна фантазія»

3 січня в бібліотеці - філії № 6 для дітей з учнями 5-9 класів пройшов тематичний майстер клас «Різдвяна фантазія». Використовуючи декоративні матеріали та елементи різдвяного декору, діти створювали композицію «Різдвяна свічка», яка буде прикрашати святковий стіл, для тепла і затишку оселі! Завдяки фантазії, креативності та чудовому настрою - кожен учень презентував свою, унікальну Різдвяну свічку.

Наші партнери