«Через поле, через гай до нас іде Святий Миколай»   літературна мандрівка

19 грудня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася літературна мандрівка «Через поле, через гай до нас іде Святий Миколай» для учнів 1-Б класу ЗОШ № 8. В процесі спілкування діти дізнались про походження цього свята, про добрі вчинки Святого Миколая і особливу прихильність та любов до всіх дітей на Землі. Учні активно залучились до заходу, співали пісні та розповідали вірші про Миколая, відгадували загадки. Піднесений настрій юних користувачів, щирі посмішки, святкова атмосфера сприяли до підведення підсумків заходу та побажання гарних новорічних свят.

«Знання прав – формула успіху» правовий квест

До Всеукраїнського тижня права та в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право» 13 грудня в бібліотеці-філії № 6 для дітей пройшов правовий квест «Знання прав – формула успіху». Учасниками квесту були читачі нашої бібліотеки – 20 учнів 8 класу ЗОШ № 8. Дві команди «Правознавці» (дівчата) та «Праволюби» (хлопці) змагалися за звання кращих.

На захід був запрошений інспектор ЮП Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції Ярослав Володимирович Боднарчук.

Під час етапу «Старт», Ярослав Володимирович дав поняття про нерозривний зв'язок прав та обов’язків, уявлення про захист прав дитини в Україні, вміння розрізняти дійсне та уявне порушення прав.

Учасники квесту пройшли 6 етапів гри: «Старт», «Інтелектуальний штурм», «Гра в м’яч «Права – обов’язки», «Кросворд «Захист здоров’я в Україні»», «Юридичний семафор», «Фініш».

Діти дізнались про те, коли і як виникла Конвенція ООН про права дитини, як побудовано цей міжнародний документ, які закони охороняють права дитини в Україні, визначали із запропонованих ситуацій чи є місце порушенню прав людини, розв’язували кросворд.

 

Правова культура підростаючого покоління має велике значення. Квест допоміг усвідомити, що у кожного з вас є права, і ви повинні добре знати їх та вміти ними користуватися. Пам’ятаючи при цьому, що прагнучи відстояти свої права, потрібно поважайти та не порушувати прав інших людей. Це і є ознакою правосвідомих громадян держави.

«Великі права маленької людини» мозковий штурм

12 грудных детей в больнице № 6 для детей, представленных в конкурсе «Великие права маленького народа», присуждаемого до Всеукраинского права. На заповеди булочки запрошены учения 3-А класу школи-школы «Славутинка».
Учебно-просветительская деятельность, проводимая до захода солнца: соблюдение прав и обяза- тельство, соблюдение правопорядка в отдельных штатах, в пользу женщин. Адже діти - це тільки майбутнє україни, діти - сьогодення нашаої держави.

«Конвенція ООН про права дитини» круглий стіл

В рамках Всеукраїнського тижня права 10 грудня з учнями 6-Б і 6-В класів ЗОШ № 5 відбувся круглий стіл «Конвенція ООН про права дитини».

Для спілкування було запрошено старшого дільничного офіцера поліції капітана Миколу Володимировича Куліша.

Конвенція ОНН про права дитини – міжнародна правова угода, яка з 1989 року є частиною законодавства України, і в якій зазначені 40 прав, які має дитина. Учні активно брали участь в обговоренні таких тем із Конвенції: право на освіту, право на життя та здоровий спосіб життя, право на турботу та любов у сім’ї, право на працю та відповідальність, коли порушуються ці права. Актуальними були питання : «булінг» у класі, та викладення особистої інформації у соціальних мережах. 

Нові почуті факти та набуті знання обов’язково стануть учням у нагоді у подальшому житті.

Зустріч «Знання проти страху: СНІД»

Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)  і його кінцева стадія СНІД( синдром набутого імунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, в бібліотеці-філії № 6 для дітей спільно з Кам’янець-Подільським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді була проведена зустріч «Знання проти страху: СНІД» з учнями 7-А класу ЗОШ № 8.

 

Під час зустрічі з Світланою Олійник, лікарем ДРУЖНЬОЇ КЛІНІКИ ДЛЯ МОЛОДІ школярам була надана інформація про методи та пункти діагностики ВІЛ/СНІДу, розглянуті основні шляхи передачі ВІЛ. Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім'ю.

«Дружба, як її розпізнати» виховний лабіринт

14 листопада в бібліотеці стартував виховний лабіринт «Дружба, як її розпізнати» з учнями 5 класу ЗОШ № 2. Учні розповідали про дружбу і про товаришування. Про вміння бачити свої помилки у спілкуванні і виправленні їх. Актуальним було питання булінгу в класі, його прояви та методи виходу з кризи. Книжкова виставка «Дружити справа нелегка, але дружити треба вміти» закріпила «Правила дружби» та якості «Дружнього класу».

«Ти наше диво калинове, кохана українська мово!» літературний подіум

9 листопада в бібліотеці-філії №6 для дітей відбувся літературний подіум «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!»

Учні 4-А та 4-Б класу ЗОШ № 8 мали можливість послухати розповідь бібліотекаря про багатство української мови, збагатити словниковий запас, виховувати любов до рідної мови. Школярі декламували вірші про рідну мову, розповідали про традиції своєї родини, відгадували загадки, презентували свої малюнки. Цінність рідної мови передається батьками з покоління в покоління, тому справжнім дитячим обов’язком – спілкуватись рідною мовою, берегти її та цінувати, тому що стан рідної мови залежить від кожного з нас.

Година пам’яті «Шлях до Перемоги»

Напередодні 74-ої річниці Дня звільнення України від нацистських загарбників, 25 жовтня в бібліотеці-філії № 6 для дітей було проведено годину пам’яті «Шлях до Перемоги» з учнями 4-А класу ЗОШ № 8, а 26 жовтня в ЗОШ №2 з учнями 4 класу.

Шана і повага до наших ветеранів і їх величного подвигу та героїзму, мужності і нескореності духу є прикладом для нащадків. Діти брали участь у заході, розповідаючі власні життєві історії своїх прадідів. Підводячи підсумки, бібліотекар побажав юному поколінню шанувати і поважати ветеранів, допомагати їм у їхніх справах, турбуватися про них, завдячуючи їм за надане право на життя. Хвилиною мовчання діти вшанували пам’ять всіх тих, хто загинув за визволення України.  

Калейдоскоп здоров’я «Здорове тіло – здоровий дух»

16 жовтня в бібліотеці-філії №6 для дітей було проведено калейдоскоп здоров’я «Здорове тіло – здоровий дух». Захід відбувся з учнями 3-Б класу, ЗОШ № 8. 

Діти приймали участь у заході, відповідаючи на питання вікторини «Що ти знаєш про здоровий спосіб життя?». Разом з бібліотекарем засвоїли основні правила застереження від хвороб, шкідливих звичок, вивчали правила здорового харчування і раціону молодшого школяра. Тому основна мета заходу - розвинути бажання у дітей вести активний спосіб життя, берегти і зміцнювати здоров'я, виховувати гарні звички, прищеплювати інтерес до занять фізкультурою і спортом. 

Тематична зустріч «Слава і гордість українського народу»

 14 жовтня – День захисника України та українського козацтва. Цього дня українці також відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці.

Для нас це не тільки народне та релігійне свято, а й національне. Воно єднає країну, закликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами й загрозами. Свято є символом нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, в цей день треба вшановувати пам’ять усіх тих, хто в різні часи боронив нашу землю від ворога.

Напередодні свята, 10 жовтня, відбулася тематична зустріч «Слава і гордість українського народу» на яку завітали учні 6-В класу ЗОШ № 5.

Під час зустрічі, користувачі здійснили екскурс в історію «Пам’ятаємо чиї ми сини», де дізналися: хто такі запорожці, про героїчні звитяги козаків, їх походи, побут та звичаї. Гарним продовженням стала естафета віршів «Нам Україна вище над усе!». І, під кінець зустрічі, бібліотекар провела презентацію книжкової виставки «Лицарі козацької нації», під час якої діти познайомилися з літературою про славне минуле та героїчне сьогодення захисників України.

Інтелектуальна гра-тренінг

«Ти правила дорожні знай, їх шануй і не забувай»

4 жовтня в бібліотеку-філію №6 для дітей завітали школярики 1-Б класу ЗОШ №8, які вперше познайомились з бібліотекою і стали її читачами. 

Для юних і допитливих користувачів було проведено екскурсію по бібліотеці. Далі діти ознайомились з правилами дорожнього руху та безпекою поведінки на дорозі. На завершення діти переглянули лялькову виставу «Коза-дереза». 

День відкритих дверей

З нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек в бібліотеці-філії №6 для дітей пройшов День відкритих дверей. Ми щиро раді вітати в цей день наших користувачів!

Літературний дивограй «Бібліотека - добрий чарівник»

27 вересня, напередодні святкування Всеукраїнського дня бібліотек, в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся літературний дивограй «Бібліотека - добрий чарівник» з учнями 1-Б кл. ЗОШ № 5.

Під час заходу, діти поринули в історію виникнення першої книги та бібліотек; дізналися про найбільшу та найменшу книгу; отримали відомості про пам’ятки головних героїв книг, згадали вислови, прислів’я про книгу. 

Наприкінці зустрічі, учні привітали бібліотекарів з наступаючим святом.

День періодики

27 вересня в бібліотеці-філії №6 для дітей пройшов День періодики. 

Під час перегляду періодичних видань діти подорожували сторінками журналів: «Ведмедик Баррі», «Колосок», «Куля», «Котя», «Однокласник», «Пізнайко», «Смайлик», «Юная леді», «Яблунька» та інші. Учні початкових та старших класів ділилися своїми враженнями про цікаві новинки: сучасні тенденції в ІТ-технологіях, подорожі країнами світу, історії виникнення відкриттів в різних галузях науки і техніки, цікавими археологічними знахідками. Також вони розважалися, розв’язуючи лабіринти, кросворди; відповідали на запитання вікторин.

Літературна мозаїка «Василь Сухомлинський - дітям»

26 вересня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулась літературна мозаїка «Василь Сухомлинський - дітям»  з учнями 2-В класу, ЗОШ № 8.

Захід присвячений до дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського, якому 28 вересня 2018 року виповнюється 100 років. 

Василь Сухомлинський залишив у спадок 50 книг, 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Учні цитували та розповідали про твори мудрого вчителя В.Сухомлинського, про значення книги та  читання в житті дитини.

ББУ «Книга незвичайна – книга віртуальна»: екскурсія до пункту доступу до мережі Інтернет

19 вересня до бібліотеки-філії № 6 для дітей завітали учні 2 та 4 класу ЗОШ № 2. Користувачі молодшого віку мали змогу почитати цікаву літературу, скористатись  послугою - пункту доступу до мережі Інтернет, а також переглянути лялькову виставу.

Бібліотекар розповіла про послуги, які надає бібліотека, можливість скористатися вільним доступом до мережі Інтернет, а також відшукати потрібну інформацію чи навіть прочитати невеличкий твір на допомогу шкільній програмі.

Година інформації «Світ знань відкриває книга»

Година інформації «Світ знань відкриває книга» була проведена 3 вересня в ЗОШ № 8 для учнів 2-А класу. 

День знань – це свято, з якого щороку учні і вчителі починають новий навчальний рік. У цей урочистий день вітають усіх причетних до свята, а в школах завжди проходять святкові лінійки, які присвячені Дню знань. Книга в житті кожного учня є незамінним помічником у навчанні та вихованні, тому розповідь бібліотекаря про книги і читання були корисними для юних читачів. Всіх користувачів запрошуємо до бібліотеки-філії № 6 для дітей. 

Конкурс «Мій відгук на книгу»

Літнє читання – чудовий час для розширення кругозору дітей та їх творчої уяви. 

Протягом тижня діти залишали свої відгуки про найзахоплюючу книгу свого літа. 29 серпня відбувся конкурс «Мій відгук на книгу», в якому прийняли участь користувачі 5-9 класів. Результатом став творчий колаж відгуків та побажань. Креативно, цікаво, пізнавально проводимо час в бібліотеці. На згадку заходу залишилися фото з улюбленими книгами. 

Подорож мапою «Моя Барвиста Україна»

Україна – наша земля, рідний край. Наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми.

Напередодні Дня незалежності України, 21 серпня, користувачі мали можливість подорожувати он-лайн чарівними куточками України. Цікавим доповненням став перегляд книжкової виставки з літературою про шлях нашої держави до самостійності, від давнини до сьогодення, про видатних особистостей, які зробили свій внесок у цей процес. 

Незалежність держави – свято пам’яті про предків, що творили націю і боролися за державність, це велика подія, яка дала народові можливість самому вирішувати свою долю, а розвиток і процвітання України залежить від єдності, взаємоповаги та високої громадянської позиції.

II етап обласного конкурсу "Лідер читання"

26 липня в бібліотеці-філії № 6 відбувся II етап обласного конкурсу "Лідер читання" серед учнів 5-7 класів шкіл міста. Переможцем конкурсу став Тимур Касапчук, учень 7 класу, читач бібліотеки-філії № 6, який поїде до міста Хмельницького виборювати місце переможця.

Літературний дайджест «Дитячий світ дорослими очима»

Небагато було на землі таких сподвижників культури, ім'я яких стало б символом, а життя легендою. Януш Корчак належить саме до них. Він був письменником, лікарем, вченим, вихователем, і в усі сфери своєї діяльності вносив щось дуже своє - щось піднесено казкове і водночас відчутно реальне. Талант видатного педагога органічно поєднався в ньому з талантом майстра слова.

19 липня в бібліотеці-філії № 6 для дітей було проведено літературний дайджест «Дитячий світ дорослими очима», який присвячений 140-річчя від дня народження Януша Корчака. Під час якого читачі мали змогу ознайомитися з літературною спадщиною Януша Корчака. Найвідоміші з них видавалися багатьма мовами світу. Це такі, як повісті «Коли я знову стану маленьким», «Слава», «Банкрутство малого Джека», «Кайтусь-чарівник», «Літо в селі», «Щоденник». Найбільшу популярність і у дітей, і у дорослих різних країн набули його повісті-казки «Король Матіуш перший» та «Король Матіуш на безлюдному острові», які стоять на одній сходинці з творами класиків світової дитячої літератури - Дж. Свіфтом, Л. Керроллом, А. Ліндгрен.

Сьогодні ім'я Я. Корчака відоме в усьому світі як символ самовідданого служіння дітям, їхньому щасливому майбутньому, а отже – майбутньому людства. Саме Януш Корчак заговорив про права дитини задовго до того, як ООН прийняла Декларацію про права дітей (при цьому у Корчака ніколи не було своєї сім’ї та дітей). Видатний польський педагог, письменник, лікар та громадський діяч жив заради дітей і під час війни, 5 серпня 1942 року, загинув у газовій камері Треблінки разом з 200 своїми вихованцями…

У 2012 році в Києві, в Усесвітній день дитини – 20 листопада, на вулиці Володимирській на фасаді будинку №47 відкрили меморіальну дошку Янушу Корчаку … 

Його ім’я стало символом педагогічної мудрості і сили духу, героїчної та щирої любові до дітей.

Бліц-вікторина «Дитинство в Україні: права, гарантії, захист»

15 червня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася бліц-вікторина «Дитинство в Україні: права, гарантії, захист» для дітей-користувачів учнів 1-4 класів. Метою заходу було узагальнити та систематизувати знання учнів про Україну; державні символи України; знання Конституції України; виховувати у дітей усвідомлення себе, як невід’ємної частини українського народу, любов до рідної країни, почуття патріотизму.

Бліц-вікторина пройшла в цікавій ігровій формі, яка поділялася на декілька етапів: гра з м’ячем «Що я знаю про Україну», тест «Чи знаю я Закон України», гра-ситуація «Чи використовую я свої права та виконую свої обов’язки». А також була презентована книжкова виставка «Міцність держави – це ми!». 

В'ячеслав Липинський сказав: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути», тому дітей потрібно виховувати патріотами з малечку.

Мистецький парнас «Малюємо Кам’янець»

8 червня читачі бібліотеки-філії № 6 для дітей поринули в чудовий світ творчості під час мистецького парнасу «Малюємо Кам’янець». В цьому їм допомогли викладачі Кам’янець-Подільської міської художньої школи. Катерина Гоцуляк презентували майстер-клас з створення витинанки. Діти з неабияким натхненням створювали свої маленькі шедеври. Під час заходу звернули увагу на те, що творчість ніколи не пізно розвивати та запропонували дітям дома з батьками створити свою витинанку. Катерина Дегтярь запросила юні таланти не тільки відвідати художню школу з екскурсією, а й стати їхніми учнями.

Літературний подіум «Таємниці Кам’янецькими вулицями» (зустріч з письменником С. Боднарем)

6 червня в бібліотеці відбулась зустріч з сучасним дитячим письменником-земляком Сергієм Боднаром. Користувачам бібліотеки письменник добре знайомий, як автор книг для дітей: трьох книг «Пригоди Серьожки», «Таємниці зачарованої монети» та інших. Автор розповідав про свої творчий шлях, та відповідав на запитання :

Звідки він бере сюжети для своїх творів?

Що або хто, надихає його на написання творів?

Як вплинули події, що сьогодні відбуваються в Україні на творчість?

Як письменник вибирає назви до своїх книг та імена для героїв?

Які автори і які книги є його улюбленими?

Письменник презентував нову книгу, 4 історію про Серьожку, яка розповідає про нові пригоди юного лицаря. Головна мета зустрічі – знайомство дітей з новими творами письменника, залучення їх до читання, на яскравому прикладі того, яку роль книга зіграла в житті особистості.

 

На завершення заходу відбулася автограф і фото сесія від письменника.

Акція "Книжкова хвиля"

Весело промайнув Міжнародний день захисту дітей в бібліотеці.

В рамках літературної акції «Книжкова хвиля» пройшла гра-вікторина «Міркуй швидко, відповідай чітко», була проведена віртуальна екскурсія-презентація «Видавництва пропонують…», вікторина «Моя Україна», презентована книжкова виставка «Місто Книголюбів». А біля фото-зони «Я люблю читати» діти могли не тільки сфотографуватися, а й намалювати крейдою малюнок на асфальті.

 

Свої відгуки та побажання улюбленій бібліотеці діти залишили на творчому доробку «Я люблю бібліотеку».

Літературний вернісаж «Ми читаємо і вам рекомендуємо»

 Якщо нам хочеться завжди почуватись добре, підвищити рівень інтелекту, покращити пам’ять та розвинути гнучкість мислення, потрібно знайти час для читання — саме воно сприяє цьому. Читання — це не тільки прекрасний спосіб проведення дозвілля, а й відмінний інструмент для підтримки фізичного і психічного здоров’я.

Тому 17 травня, наші читачі, учні 2-Б кл. НВК № 3 познайомились із його перевагами: читання підвищує почуття співпереживання; розвиває гнучкість мислення; підвищує рівень креативності; поліпшує роботу мозку; збільшує тривалість життя та ін.). А також порекомендували один одному найцікавіші книжки, які вони прочитали. Рейтинг списку, як завжди очолили Сашко Дерманський «Чудове Чудовисько», В. Нестайко «Дивовижні пригоди у лісовій  школі», І. Андрусяк «Стефа і Чакалка», Н. Введенська «Пригоди пацючка Міхала», В. Гауф «Казки», Г. Андерсен «Казки»…

Діти зрозуміли, що дійсно, потрібно читати книги, щоб вирости розумною людиною, тому що, книги збагачують нас і багато чому вчать. 

Літературна зустріч «Успішна родина - щаслива дитина»

15 травня багато країн світу відзначають Міжнародний день сім’ї, тому саме в цей день в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулась літературна зустріч «Успішна родина - щаслива дитина». На захід було запрошено учнів 3-А класу, ЗОШ № 8. Діти розповідали про традиції і звичаї в їхній сім’ї, родині, відповідали на запитання про коріння свого роду, адже саме в родині, в сім’ї зароджуються виховання, традиції, майбутнє дитини.

Подарунки для матусь

День матері в Україні 2018 року святкують 13 травня.  В це чудове свято хочеться принести своїм матерям не лише найкращі слова подяки, а й подарунки, які обов'язково їм сподобаються. В читальному залі користувачі бібліотеки створювали власноруч коробки побажань,де були записані найважливіші слова подяки мамам. Це один з тих неймовірних та дуже естетичних проявів уваги, які обов'язково повинні сподобатись мамі.

Ретро-екскурс «Безумство хоробрих – життя за життя»

Щороку в травні ми відзначаємо День Пам’яті та Примирення. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр. 7 травня відбулась зустріч Олексія Федотовича Родіна, дитини Другої світової війни, члена міської Ради ветеранів, з учнями 6 класу ЗОШ №2. У формі діалогу присутні згадали події тих жахливих років, про життя в тилу та бойовий шлях українського народу. 

Хвилиною мовчання відбулось вшанування героїв, полеглих за нашу рідну землю у роки Світової та сучасної війни. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу.

Історична година «Чорнобиль. Як це було»

25 квітня, напередодні 32-річниці з дня Чорнобильської трагедії, в бібліотеці-філії № 6 для дітей була проведена історична година «Чорнобиль. Як це було» з учнями 6 та 8-А класу ЗОШ № 11. Діти дізнались як відбулась трагедія та які були наслідки аварії і в цьому їм допоміг учасник ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, керівник громадської організації «Чорнобиль» Володимир Стоцький.

Зустріч з письменником Олександром Зімбою

20 квітня в бібліотеці відбулась чудова зустріч з дитячим письменником Олександром Зімбою.

Олександр Іванович Зімба - заслужений тренер України з важкої атлетики, почав писати і видавати книжки для своїх онуків. Бровко і Мурчик - реальні персонажі, за якими пан Олександр спостерігав і вирішив зробити героями серії своїх книжок

А під час зустрічі і юні читачі нашої бібліотеки, першокласники ЗОШ №8, мали змогу познайомитися з веселими героями книг письменника.

Екологічне асорті «Хай б’ється завжди зелене серце природи»

Екологічна ситуація, яка склалася в світі і Україні зокрема, постійно вимагає швидкої перебудови мислення кожної конкретної людини. Головне завдання екологічного виховання дитини – виховати таку особистість, щоб сама природа, проблема її охорони набули життєво важливого значення. 

18 березня з учнями 5 класу СЗОШ–інтернату «Славутинка» в ігровій формі пройшло екологічне асорті «Хай б’ється завжди зелене серце природи». Серед розважально-пізнавальних форм заходу були: кросворд «Бережи ліс» та вікторина в малюнках «Правила поведінки на природі». Такі заходи розвивають екологічне мислення, емоційність, засвоєння норм відповідальної поведінки щодо збереження природи.

Літературний турнір «Моя улюблена українська книга»

В рамках всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги 29 березня для користувачів 5-7 класів пройшов Літературний турнір «Моя улюблена українська книга».

Вікторина «Сучасне, цікаве, українське!» розкрила знання та запити користувачів при виборі цікавої книги.

Завдяки презентації «Сучасні українські новинки літератури» діти розширити свій кругозір та з задоволенням малювали свого улюбленого героя. 

Приємні враження залишило заповнення загального читацького щоденника про улюблені, нещодавно прочитані книги. На завершення турніру відбулося дружнє чаювання.

Відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання «Дитинство з книгою»

26 березня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання «Дитинство з книгою».

На свято були запрошені користувачі бібліотеки-філії № 6 з різних шкіл міста, зокрема 3 клас Кам'янець-Подільської СЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів «Славутинка» та діти з інших дитячих бібліотек міста.

Музичне привітання пролунало від вихованців міської дитячої школи мистецтв: Домініки Грушецької з піснею «Добрі люди» (викладач Марія Омельчук), Віталіни Фрідріх «Пісня про маму» (викладач Олеся Королюк), Лізи Гошко «Птаха літала» (викладач Олеся Королюк). Найактивніша читачка бібліотеки, Софія Туніцька,  виступила з поезією «Ура, я можу сама читати».

До уваги дітей була представлена презентація виставки книжкових новинок, захопила цікава гра «Зустріч з письменником наосліп», після чого було проведено вікторину «Моя Україна» та складання пазлів «Моя країна –Україна», цікавою для дітей стала рухлива гра «Твістер». 

Мандрівка екскурс «Уклін живим - безсмертним слава»

Невичерпне джерело пам'яті. В нього вкарбувалася одна з визначних дат історії рідного краю, 26 березня - День звільнення м. Кам'янець-Подільського від німецько-фашистських загарбників.

22 березня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася мандрівка екскурс «Уклін живим - безсмертним слава», присвячений визволенню нашого міста від окупантів. На заході були присутні користувачі бібліотеки та учні 4-Б класу ЗОШ № 5.

Під час заходу бібліотекар розповіла: як мужньо боровся наш народ за Перемогу; скільки витерпіло та зазнало людських втрат і руїн наше місто. Було наголошено на скільки важливо шанувати пам'ять про воїнів-визволителів, воїнів-захисників рідної землі, особливо в сьогоднішній час. Також була показана презентація «Подвиг героїв, здійснений в ім’я життя, житиме вічно», під час якої учні познайомились з хронікою визволення Кам’янця-Подільського, про героїв, які проявили стальний характер за визволення рідної землі та подарували нам мирне небо.

Творча карусель «Золотий дзвін Великодня»

21 березня на абонементі для 5-9 класів розпочала діяти творча карусель «Золотий дзвін Великодня». Книжкова панорама знайомить з біблійними історіями про життя Ісуса Христа, із звичаями та обрядами святкування Великодня, із символом весняного відродження природи – писанкою та її символічними знаками. 

Талановиті користувачі доповнили книжкову виставку власними поробками – писанками, серветками, листівками, весняними композиціями. 

Літературний подіум «Тарас Шевченко і Поділля»

Щороку Україна відзначає пам'ять великого Кобзаря - Т. Г. Шевченка, який зробив безцінний вклад у духовну скарбницю нашого народу.

9 березня, саме на день народження великого Кобзаря у бібліотеці-філії № 6 для дітей зібрались діти, учні 1-4 класів, які вшанували пам'ять Тараса.

Учні мали можливість послухати розповідь бібліотекаря про долю і величезний скарб творів Тараса Шевченка, зокрема про перебування його на Поділлі, а також і в Кам’янці-Подільському. Далі юні прихильники творчості Кобзаря цитували напам’ять його поезії. 

До заходу була підготовлена книжкова виставка «Шевченкова криниця».

«Ім’я Шевченка стукає в серцях»

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. 

6 березня бібліотекою-філією № 6 для дітей спільно з вихованцями багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру було проведено захід «Ім’я Шевченка стукає в серцях». Діти мали можливість ознайомитися з цікавими сторінками життя і творчості письменника,а також показати свої знання у вікторині «Кобзареве слово вічне». Музичним доповненням стала пісня «Зацвіла в долині», яку виконала Оксана Турик.

ББУ «Як написати відгук на книгу»

15 лютого для користувачів 5 класу ЗОШ № 2 відбувся бібліотечно-бібліографічний урок «Як написати відгук на книгу».

Відгук – це особиста думка про зміст книжки, оцінка її позитивних і негативних рис.

Мета уроку - це, насамперед, поділитися своїм враженням від книги, висловити думки і почуття, які вона викликала, а також (можливо) залучити до цього твору увагу інших читачів.

Кожен користувач отримав листівку з приблизним планом, за яким пишеться відгук на художню книгу. Додатковим матеріалом виступали читацькі щоденники за прочитаними книгами. Учні складали власний усний відгук на щойно переглянуту чи прочитану завчасно книгу. 

Після такого бібліотечного уроку, написати відгук про книгу буде зовсім нескладно.

Нагородження переможців виставки–конкурсу новорічних робіт «Ой стрімка ялинка в нас! Сяє стільки тут прикрас».

25 січня в бібліотеці № 6 відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу-виставки новорічних робіт, який проходив серед користувачів бібліотеки 5-10 класів.

27 учасників представили 36 новорічних робіт, створених власноруч. Участь прийняли користувачі СЗОШ № 5, НВК № 13, міського ліцею, СЗОШ-інтернату «Славутинка». Протягом місяця відбувалось голосування усіх бажаючих.

10 переможців за 1, 2 та 3 місця отримали грамоти та сертифікати магазину «Офіс-центр» на 50 грн.

Інші учасники розділили між собою перемоги у номінаціях «Творчий тандем», «Оригінальний стиль», «Еко-ялинка», «Святкова листівка», «Новорічні візерунки», «Ялинкова прикраса», «Новорічний сувенір», «Майстер креативу», «Супер-майстер» та отримали дипломи і подарунки.

Для творчої дитини можливість взяти участь у виставці мало велике значення. Тому, особлива подяка волонтеру бібліотеки, яка заохотила подарунками та сертифікатами усіх учасників конкурсу. 

Роботи, представлені на виставці, створили незабутні враження під час новорічно-різдвяних свят.

Бюро літературних новинок «Нові імена в українській літературі»

18 січня в бібліотеці № 6 користувачі 5 і 6 класів ЗОШ–інтернату «Славутинка» ознайомились з літературними новинками української літератури. Чудове розмаїття талановитих письменників України - Володимир Рудківський, Андрій Кокотюха, Зірка Мензатюк, Сергій Гридін, і багато інших. 

Бюро новинок доводить, що сучасні українські книги можуть бути не менш цікавими та захопливими. Дитині, котра читає, набагато простіше навчатись у школі та спілкуватись з однолітками, вона зростає цікавою та всебічно розвиненою особистістю.

Наші партнери