10 квітня на базі Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва відбувся обласний конкурс читців, присвячений 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка «Вічне слово Кобзаря». Читачка дитячої бібліотеки №6 Паламарчук Настя прийняла участь у цьому конкурсі і перемогла зайнявши ІІІ місце у молодшій віковій категорії. Переможниці був вручений диплом ІІІ ступеня та книгу Оксани Радушинської з власним автографом від авторки.

«Незвідані таємниці»

презентація книжки Насті Введенської

27 квітня 2014 року в конференц-залі готелю «Сім днів» відбулася презентація третьої книжки Насті Введенської «Незвідані таємниці».

В гарному залі зібралася велика аудиторія дітей з батьками, щоб послухати та привітати молоду письменницю.

Досить цікава програма захопила юних читачів різними конкурсами, майстер-класами та солодощами з цікавими героями.

Бібліотека-філія №6 для дітей прийняла безпосередньо участь у такому святі: виступ бібліотекаря, показ слайд-шоу про серію книг Насті Введенської, запрошення-листівки завітати у дитячу бібліотеку і стати її читачами.

Також висловлено велику подяку всім організаторам, хто долучився до проведення свята, зокрема готелю «Сім днів». Олександр Пронін виступив організатором створення електронних книг пригод пацючка Міхала.

Тетяна Тончук – допомога арт-дизайну в створенні головного героя Міхала.

Піднесений настрій, творча атмосфера сприяли до завершення свята та заохочення дітей до прочитання серії книг Насті Введенської.

Зустріч з учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

Володимиром Йосиповичем Стоцьким

25 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС готувалися до зупинення четвертого блоку на планово-попереджувальний ремонт. Цим зупиненням вирішили скористатися, щоб провести випробування однієї з систем безпеки експлуатації реактора РБМК-1000. Але програма випробування мала серйозні недоліки. Внаслідок збігу цілого ряду обставин, починаючи з 1 години 24 хвилини 26 квітня, відбулася серія вибухів, які призвели до руйнування реактора та будівлі 4-го блока і викиду великої кількості радіоактивних речовин у довкілля. Потоки високоактивної лави з розплавленого палива й графіту проникли у приміщення нижньої частини реактора. В результаті склалася надзвичайна ситуація, яка вимагала термінових дій по нейтралізації небезпеки.

Однак, ця трагедія на ЧАЕС могла бути набагато страшнішою, адже слідом за першим вибухом, міг статися другий - ще більш потужний. Проте, цю загрозу відвернули пожежники з Прип'яті, Чорнобиля та чергова зміна станції, які не шкодуючи свого життя першими взяли на себе удар ядерної стихії, щоб зменшити масштаби катастрофи та врятували світ від біди.

Високі моральні якості, бойова готовність, професіоналізм – усе це дозволило пожежникам успішно вийти з ситуацій, що виникли відразу ж після аварії. Разом з тим стало ясно, що пожежна техніка була погано захищена від проникнення радіоактивного пилу в кабіни машин, мала невеликий коефіцієнт захисту від іонізуючого випромінювання, через недосконалість конструктивних рішень була ускладнена її дезактивація. Пожежники не мали надійних засобів захисту особового складу, пристрої індивідуального дозиметричного контролю не завжди забезпечували достовірні дози опромінювання.

Для подальшої ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були задіяні десятки тисяч людей різних професій: пожежники, військовослужбовці, правоохоронці, будівельники, транспортники, медпрацівники тощо, яких назвуть єдиним словом - ліквідатори.

30 квітня в читальному залі бібліотеки-філії № 6 для дітей відбулася зустріч учнів 9 класу ЗОШ-інтернату №2 з учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Володимиром Йосиповичем Стоцьким, головою громадської організації «Чорнобиль».

Зворушливою і емоційною була розповідь про чотиримісячне перебування ліквідатора в епіцентрі вибуху. Як наші співвітчизники без роздумів стали на боротьбу з грізним і небезпечним ворогом. Ціною неймовірних зусиль, власного життя та здоров'я вони зупиняли ядерну біду, що панувала над аварійним енергоблоком та далеко поширювалася за його межі. У ці суворі напружені дні вельми яскраво проявилася мужність і самовідданість, вірність обов'язку та сила духу.

Наприкінці зустрічі присутні вшанували героїв хвилиною мовчання.

Наші партнери