Година патріотичного виховання

«Уклін живим, загиблим слава»

24 жовтня, напередодні 75-ої річниці з Дня звільнення України від нацистських загарбників було проведено годину патріотичного виховання «Уклін живим, загиблим слава». На захід запрошено учнів 3-А  класу ЗОШ № 8.

Шана і повага до наших ветеранів і їх величного подвигу та героїзму, мужності і нескореності духу є прикладом для нащадків. Діти брали активну участь у заході, розповідали власні життєві історії своїх прадідів.

Завершуючи захід, бібліотекар побажала юному поколінню шанувати і поважати ветеранів, допомагати їм у їхніх справах, турбуватися про них, завдячуючи їм за надане право на життя. 

Хвилиною мовчання діти вшанували пам’ять всіх тих, хто загинув за визволення України. 

Урок здоров’я «Дивовижні факти про людину»

Відомо, що здоров’я — найбільша цінність не лише окремої людини, а й усього суспільства. Проте є чимало людей, зокрема й молодих, які, отримуючи певну тимчасову насолоду, самі шкодять своєму здоров’ю, уживаючи алкоголь, наркотики, палячи тютюн тощо, та ще хизуються тим, що такі сучасні й цікаві для певних товариств.

То чи є здоров’я насправді найвищою цінністю для людини? А як уважаєте Ви? Підтвердьте або спростуйте твердження: «Здоров’я — найвища цінність». Такі питання були розглянуті під час уроку здоров’я «Дивовижні факти про людину» який було проведено 16 жовтня в бібліотеці-філії № 6 для дітей з учнями 6 класу СЗОШ № 1. 

Здоров’я — це найважливіша цінність для кожної людини. Багато прислів’їв і народних мудростей сказано в його честь. І неспроста, адже здоровому все по плечу. І лише захворівши, ми починаємо цінувати хороше самопочуття, відсутність болів і нездужання, енергійність і бадьорість. Під час заходу читачі дізналися про найцікавіші факти про здоров’я людини, про які повинні знати всі.

Мозковий штурм «Наш друг- дорожній рух».

10 жовтня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся мозковий штурм «Наш друг- дорожній рух».

На захід були запрошені учні 1-Б класу, ЗОШ № 5. Клас був поділений на команди, кожна команда по черзі відповідала на запитання бібліотекаря і отримувала зароблений бал. Необережність на вулиці часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а й навіть життя. Тому треба всім дотримуватися певних правил до­рожнього руху. Щоб бути грамотним на дорозі, без якої сьогодні не прожити нікому, щоб жити у безпеці, треба добре вивчити дорожню азбуку - це дорожні знаки, їх є багато і вони різні. Але всі дорожні знаки застерігають кожного з нас від небезпеки на дорозі.

Інформаційна година «За Батьківщину! За Україну!»

14 жовтня - особливий день, бо він поєднав в собі 3 свята: Християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, День козацтва та День захисника Вітчизни. Це свято – насамперед вияв любові і пошани до тих, хто у кровопролитних битвах захищав нашу Батьківщину, відстоював свободу і незалежність в ім’я майбутнього. Наша історія багата на вияви ратної слави. Крізь віки і покоління в народі зберігається вдячність до славних звитяжців, імена і подвиги яких навіки закарбовані в літописах і переказах, увінчані у назвах міст і сіл.

Напередодні свята, 9 жовтня в бібліотеці-філії №6 для дітей відбулася інформаційна година «За Батьківщину! За Україну!»з учнями 4 класу ЗОШ № 11. Під час заходу діти ознайомились із святом Пресвятої Покрови; з’ясували, що це свято безпосередньо пов’язане з козаками; поглибили знання про українське козацтво та традиції часів Запорізької Січі; дізналися про сучасних захисників Вітчизни; відчули патріотичні почуття гордості за подвиги захисників Батьківщини. Найцікавішими моментами заходу були вікторина «Знавець козаків» та ігри «Сонце Вітчизни» (де діти на промінчиках сонця написали, що дала їм Батьківщина), «Колосок» (діти записували на зернятках пшениці відповідь Яку Україну ми будуємо?). Також учні познайомилися з книгами під час перегляду тематичної полички «Історичний калейдоскоп». 

Саме від того, що ми сьогодні робимо чи не робимо, залежить майбутнє нашої держави. Ми всі різні, але мета у нас одна – мир і спокій на нашій землі.

Інформаційний репортаж «Інтернет – залежність! Стоп!»

На початку ХХІ століття книга і комп’ютер є найавторитетнішими джерелами інформації, адже щоб бути людиною освіченою, сучасною, необхідно багато читати та вміти користуватися Інтернетом.

7 жовтня в бібліотеці – філії № 6 для користувачів 5 і 6 класів ЗОШ № 11 був проведений інформаційний репортаж «Інтернет – залежність! Стоп!» Актуальними були такі теми для обговорення: «Книга чи комп’ютер?», «Книга та Інтернет – це спільники чи суперники?», «Отримання інформації через книги і соцмережі!» 

Кожен бажаючий мав змогу залишити свої відгуки та пропозиції для Сучасної Бібліотеки.

Вікторина "З якої казки"

4 жовтня напередодні Дня вчителя до бібліотеки-філії №6 для дітей завітали учні 2-Б класу ЗОШ №8. Зустріч у бібліотеці розпочалася з привітань Олені Віталіївні, класному керівнику, яка виховала не одне покоління молодших школярів. Діти прийняли участь у вікторині "З якої казки?" та взяли книжки додому.

День у бібліотеці

День періодики

27 вересня в бібліотеці-філії № 6 для дітей пройшов День періодики. Цього разу до книгозбірні завітали учні 1-А класу ЗОШ № 5. Діти познайомились з бібліотекою, з журналами та книгами та переглянули лялькову виставу.

День відкритих дверей

З нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек 24 вересня у бібліотеці-філії № 6 для дітей пройшов День відкритих дверей. 

До нас завітали та стали читачами бібліотеки учні 5-А класу ЗОШ № 8 та учні 5-х класів ліцею «Славутинка». А семикласники ліцею «Славутинка» привітали з наступаючим святом та продовжують бути активними користувачами.

ББУ «Книга незвичайна – книга віртуальна»: екскурсія до пункту доступу до мережі Інтернет

19 вересня до бібліотеки-філії № 6 для дітей завітали учні 4 класу ліцею «Славутинка». Користувачі молодшого віку  мали змогу почитати цікаву літературу, скористатись  послугою - пункту доступу до мережі Інтернет, а також переглянути лялькову виставу. 

Бібліотекар розповіла про послуги, які надає бібліотека, можливість скористатися вільним доступом до мережі Інтернет, а також відшукати потрібну інформацію чи навіть прочитати невеличкий твір на допомогу шкільній програмі.

Бібліо-розслідування «Сторінками детективних бестселерів Едгара По та Артура Конан Дойля»

Усі діти люблять детективи і розслідування. Цікаві сюжети та талановиті сищики створені багатьма письменниками. 

18 вересня з учнями 5 класу ЗОШ № 2 в бібліотеці – філії № 6 для дітей відбулося бібліорозслідування «Сторінками детективних бестселерів Едгара По та Артура Конан Дойля». Діти познайомилися з відомими творами майстрів детективного жанру, прийняли участь у конкурсах «Детектив іде по сліду», та «Ключ у книзі». Цікавою була презентація книжкових новинок українських письменників детективного жанру – таких, як А. Кокотюха, Л. Вороніна та Д. Мельникова.

Малюнок на асфальті «Живи і міцній українська державо!»

23 серпня в бібліотеку-філію № 6 для дітей поспішали юні читачі, щоб відзначити День прапора та привітати свою неньку Україну з Днем Незалежності.

Було дуже цікаво поринути в історію нашої держави; пригадати не лише державні символи, а й народні; позмагатися у вікторині «Україна найкраща, я знаю, серце так відчуває моє»; проявити свою творчість у малюванні на асфальті «Живи і міцній українська державо!» 

Маленькі патріоти висловили щирі та гарні побажання на майбутнє України.

Онлайн-подорож «Вивчаємо Європу разом з дітьми»

14 серпня в рамках Проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні» в бібліотеці-філії № 6 відбулася онлайн-подорож «Вивчаємо Європу разом з дітьми». Під час мандрівки діти дізнались про історію країн Європи, про створення Євросоюзу та основні цілі розвитку для сучасної України.

Віртуальна подорож «Незвичайні пам’ятники в Україні»

В Україні є багато різноманітних пам’ятників, присвячених відомим особистостям чи історичним подіям. Але є чимало й незвичайних та дивних скульптур, які можуть зацікавити і здивувати кожного.

12 серпня в бібліотеці – філії № 6 для дітей відбулась віртуальна подорож «Незвичайні пам’ятники в Україні». Цікавими були: пам’ятник апельсину, що врятував Одесу; пам’ятник галушці у Полтаві; пам’ятник Їжачку в тумані у Києві ; пам’ятник деруну у Коростені; та, звичайно, у нашому місті пам’ятник Туристу.

Це лише невеличка частина цікавих і дивовижних, інколи чудернацьких, пам’ятників України. У будь-якому населеному пункті можна знайти своє диво.

"Iльковi забави"

"Iльковi забави" з бiблioтекою. Вікторина-естафета "На галявині загадок", рухлива гра "Качка й гусак".

Правознавчий репортаж «Державні та народні символи України»

27 червня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбудеться правознавчий репортаж «Державні та народні символи України» з учнями 3-4 класів шкіл міста. Захід присвячений до Дня Конституції України, який Україна офіційно відзначатиме 28 червня. 

Діти дізнаються про Конституцію України як основний закон України, коли вона була прийнята та основні права та обов’язки дітей. Далі юні користувачі бібліотеки закріплять свої знання стосовно державних та народних символів України, а також приймуть участь у вікторині   «Що нового я дізнався про народні та державні символи України?» Після чого діти матимуть змогу пограти в настільну гру «Державні та народні символи України». 

Історичні віражі «Конституція – ознака демократії»

26 червня для читачів 5-8 класів в бібліотеці–філії № 6 для дітей були проведені історичні віражі «Конституція – ознака демократії».

Під час заходу були розглянуті деякі положення ІІ розділу Конституції України: «Права, свободи та обов’язки людини й громадянина». При розгляді конкретних положень цього розділу Конституції України слід виходити з того, що, існуючи в суспільстві, людина не може не керуватися певними правилами поведінки, сформульованими в різних соціальних нормах: моралі, звичаях, релігійних постулатах тощо. Найважливіші за своїм змістом і наслідками для особи, держави й суспільства відносини врегульовуються правом, тобто загальнообов’язковими правилами поведінки, які забезпечуються державою.

Бібліотекарі ознайомили користувачів з юридичною літературою, яка була представлена на виставці «Закон і право для всіх єдині». 

Зустріч пройшла плідно, змістовно, де кожен поглибив свої знання в правовому колі і отримав відповіді на запитання.

Інтелект-хвилина «Як не знаєш – розпитаєш, коли мудрий - відгадаєш»

Влітку дітлахи відпочивають від школи, але це не означає, що вони не прагнуть корисно провести час у товаристві своїх кмітливих та допитливих ровесників. Тому, 5 червня в бібліотеці-філії № 6 для дітей було проведено інтелект-хвилину «Як не знаєш – розпитаєш, коли мудрий – відгадаєш» з учнями мовного табору «Натхнення» при НВК № 3. Діти проявили увагу, мислення, кмітливість, вміння швидко відповідати на запитання, показали свою любов до книг та бажання читати.

Бібліо-чаювання «Гостинна церемонія Китаю»

1 червня, до Міжнародного Дня захисту дітей, в рамках літературної акції «Книжкова хвиля» в бібліотеці-філії № 6 для дітей з користувачами 5 - 9 класів відбулися цікаві заходи.

Віртуальна екскурсія-презентація «Видавництва пропонують», під час якої діти знайомилися з сайтами відомих видавництв та переглянули онлайн - новинки дитячої літератури та бібліо-чаювання «Гостинна церемонія Китаю». 

2019 рік оголошено роком Китаю в Україні. У Китаї чайна церемонія це цілий ритуал, де при заварюванні напою дотримується певний порядок. Під час дружнього чаювання діти ознайомились з цікавими фактами про Китай та на майстер-класі створювали ліхтарики. Гарною родзинкою стала книжкова виставка – інсталяція «Китай: імперія - загадка», яка представила літературу про історію, культуру, політику і економіку країни. Заходи подарували безліч цікавої інформації та гарні емоції.

Книжковий зорепад «Мандруємо світом книги»

1 червня у всьому світі відзначають особливе свято - свято нашої надії на майбутнє, свято наших найулюбленіших і найкращих дітей. Саме тому цього дня, в рамках літературної акції «Книжкова хвиля», в бібліотеці-філії № 6 для дітей було весело і гамірно, адже діти молодшого шкільного віку поринули у книжковий зорепад «Мандруємо світом книги». 

Діти з захопленням приймали участь у казковій вікторині, відгадуванні загадок, складанні прислів’їв та приказок, конкурсу головоломок. Далі юні користувачі бібліотеки прийняли участь у майстер-класі по виготовленню сердечок для своїх рідних, а завершилось свято цікавими іграми та розвагами. Найбільше сподобалась малечі настільна гра «Дженга», в якій діти по черзі діставали блоки з основи вежі і складали їх на верх, роблячи вежу все більш високою і все менш стійкою, програє той і вибуває з гри, в кого вежа розвалюється. Святковий настрій, незабутні враження та позитивні емоції переповнювали дітей у цей веселий та радісний день.

Шевченківські читання «Юнь шанує Кобзаря»

22 травня, вшановуючи пам’ять Пророка України, юні користувачі дитячої бібліотеки долучилися до обласних Шевченківських читань «Юнь шанує Кобзаря». Учні «Нової школи» цитували поезії славетного Кобзаря біля пам’ятника Тараса Шевченка.

Віртуально-краєзнавча мандрівка «Перлина Поділля»

17 травня в бібліотеці-філії № 6 для дітей було проведено віртуально-краєзнавчу мандрівку «Перлина Поділля», присвячену до Дня міста. Захід відбувся для учнів 3-Б та 4-А класів ЗОШ № 8. «Перлина на камені» або «Перлина Поділля» називають місто Кам'янець-Подільський, яке увійшло до семи історико-культурних пам'яток України “Сім чудес України”. Під час заходу діти мали можливість переглянути презентацію та дізнатись про красу і велич нашого древнього міста, пізнати його історію та культуру, мистецьке життя, звичаї та традиції рідного міста.

Літературні посиденьки «Читаємо усією родиною»

15 травня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулися літературні посиденьки «Читаємо усією родиною» в рамках Міжнародного дня сім’ї. Захід проведено з учнями ЗОШ № 8, 1-Б класу. Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Дитяча бібліотека теж долучилась до проведення цього свята в колі своїх читачів, які є постійними користувачами бібліотеки.

Під час заходу діти дізналися про різноманітні погляди на сімейні стосунки у різних країнах світу та в різні часи, ознайомляться з сімейними традиціями українського народу, зокрема традицією читати улюблені книги усією родиною. Цікавою була змістовна бесіда-діалог «Я і моя сім’я: корисні поради». Діти брали участь у запропонованому діалозі, мали змогу ділитися сімейними традиціями, розповідали про відносини у своїй родині, яку літературу читають у їхній сім’ї. 

Отже, сім’я була і залишається основою основ, як запорука продовження роду, виховання дітей, майбутніх громадян своєї країни, а сімейне читання сприяє впровадженню здорового психологічного клімату в родині, виховання культурних і розвинутих особистостей в кожній родині.

Фотовиставка «Зростаємо разом з книгою»

Міжнародний день сім’ї відзначають щорічно 15 травня з 1993 року. Встановлення цього дня покликане звернути увагу світової громадськості на проблеми сім'ї. Сім'я була і залишається хранителькою людських цінностей, культури і історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

Перша зустріч людини з книгою трапляється в сім’ї. Сімейне читання: впроваджує дитину у світ книжкової культури; ефективний засіб соціалізації підростаючого покоління; створює грунт для обміну думками, воно необхідно і дорослим, які завдяки спілкуванню з дітьми збагачуються емоційно.

15 травня в бібліотеці - філії № 6 для дітей презентована фотовиставка «Зростаймо разом з книгою» на якій представлені світлини з читачами бібліотеки. В наших юних поціновувачів книг розвинений інтерес до читання, від якого отримують насолоду і відпочинок, вони цінують та шанують книгу. 

Людина, яка любить читати – щаслива людина. Бо навколо неї завжди багато розумних, вірних друзів. Ці друзі – книги. Тож будемо читати завжди. І хай не буде у нас жодного дня без книги, жодного дня без прочитаної хоча б однієї сторінки.

«Ми маємо,вміємо, можемо!» cпортивний калейдоскоп

Всі ми знаємо, що рух - це життя. З моменту, як народилася дитина, мама займається з нею зарядкою та гімнастикою. Подорослішав, дитина сама обирає, займатися їй спортом чи ні. Добре, якщо батьки та дитина знайдуть спільну мову в цьому питанні. Можливо, саме ця дитина досягне великих успіхів у спорті і прославить країну на весь світ. Отже, можна сказати, що фізкультура і спорт - це велика, потужна сила, яка зближує людей, дарує радість спілкування, здоров’я. Тож займайтеся фізкультурою і спортом, щоб здоров’я вистачило нам на 100 років вперед.

Тому, 26 квітня в бібліотеці-філії № 6 для дітей буде проведено спортивний калейдоскоп «Ми маємо,вміємо, можемо!» з учнями 1-Б кл. ЗОШ № 8. Під час заходу діти дізнаються про види спорту, їх особливості та значення; віртуально познайомляться зі спортсменами та їхніми досягненнями; приймуть участь у вікторині «Спортивна галявина» та в рухливій гри «Хто швидше!».

Сподіваюся, що від сьогоднішнього дня всі почнуть займатися спортом, адже спорт і фізичне виховання – утвердження здорового способу життя.

«Збережемо красу природи» екологічний турнір

19 квітня в бібліотеці-філії № 6 для дітей пройшов екологічний турнір «Збережемо красу природи». Захід відбувся з учнями ЗОШ № 8, 2-Б класу. Діти активно залучились до заходу та змагалися за місце переможця. Клас був поділений на дві команди знавців природи: «Екологи» та «Природолюби». Цікавою для дітей стала екологічна вікторина «Природа наш дім – збережімо його!», далі відбувся конкурс «Народні порівняння про природу» і завершився турнір завданням на ерудицію: «Квіткові загадки».

«Здорова сім’я – здорова держава» інформаційна година

5 квітня в бібліотеці-філії №6 для дітей проведено інформаційну годину «Здорова сім’я – здорова держава». Захід відбувся з учнями ЗОШ № 8, 2-А класу. 

Під час заходу діти дізналися про основні правила застереження від хвороб, шкідливих звичок, вивчали правила здорового харчування і раціону молодшого школяра, а також проявили активність у вікторині «Бережи здоров'я змолоду».

ІІ міський етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019»

Вітаємо переможницю ІІ міського етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019», читачку бібліотеки-філії № 6 для дітей, ученицю 7 класу ліцею «Славутинка» - МАРІЮ ГУСАКІВСЬКУ!!!

«Енергозбереження заради майбутнього»

30 березня протягом дня користувачі бібліотеки приймали участь в екологічному екстримі «Енергозбереження заради майбутнього». Діти створювали плакат-застереження, знайомились з правилами енергозбереження у побуті. Кожен отримав листівку-рекомендацію "Енергозбереження у побуті".

«Світло добра і любові» літературна вікторина

В рамках тижня дитячої книги, 27 березня до бібліотеки-філії № 6 завітали учні 1-А класу, ліцею "Славутинка". Діти з захопленням дивились лялькову виставу, читали книги та журнали та переглянули презентацію до 170-річчя з дня народження Олени Пчілки.

«Поговоримо про модні книги» ярмарок читацьких думок

В сучасній літературі необхідно звернути увагу на нове покоління письменників, яке пише про молодь і для молоді. В рамках тижня дитячого читання до бібліотеки-філії № 6 для дітей завітали учні 6 класу ліцею «Славутинка» на Ярмарок читацьких думок «Поговоримо про модні книги». 

Учні дізналися, як же зорієнтуватися в морі книжок? Що цікавого написали улюблені автори? Що нині модно читати, і як розібратися в цьому розмаїтті. Кожен бажаючий мав змогу представити свою улюблену книгу та розповісти про автора.

«Літопис великого подвигу» історичний репортаж

21 березня, напередодні 75 річчя з дня вигнання з міста Кам’янця-Подільського нацистських окупантів, в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся історичний репортаж «Літопис великого подвигу» для учнів 2-Б кл. ЗОШ № 8. Під час заходу діти переглянули презентацію «Шлях до Перемоги», а також віртуально відвідали пам’ятники нашого міста героям Другої Світової війни.

«Подвиг, що залишиться в віках» історична галерея

20 березня, напередодні дня вигнання з міста Кам’янця-Подільського нацистських окупантів, в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася історична галерея «Подвиг, що залишиться в віках» з учнями 9 кл. ЗОШ № 2. Дізнатися про гіркі та стражданні роки окупаційного періоду та познайомитися з славетними героями визволення міста допоміг член Ради ветеранів Кам’янець-Подільського, ветеран збройних сил, підполковник Анатолій Олександрович Бернадін.

День читання казки Івана Франка «Лис Микита»

Цікаво відбувся 20 березня – день читання книги Івана Франка «Лис Микита», який проходив в рамках проекту Конструкторського Бюро Бібліотекарів (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська та Хмельницька області). В бібліотеку завітали учні 4-А класу ЗОШ № 8, які з задоволенням читали казку «Лис Микита», прослухали аудіо уривок, ознайомилися з виставкою «У світі казки Івана Франка».

«Поетична весна – 2019»

Конкурс поетів-аматорів «Поетична весна – 2019» – літературно-мистецький захід, який відбувся в рамках поетичного фестивалю «Поділля Open». Серед учасників і наші читачі, які виступали в віковій категорії від 10 до 15 років та здобули перемоги!!!

Вітаємо з перемогою! ЗІНЗЮК АНАСТАСІЯ – переможець конкурсу поетів-аматорів «Поетична весна – 2019» диплом І ступеня! Так тримати!!!

ФОШИНА МАРГАРИТА – переможець конкурсу поетів-аматорів «Поетична весна – 2019» диплом ІІ ступеня! Творчих успіхів!!!

ПАЛАМАРЧУК АНАСТАСІЯ – переможець конкурсу поетів-аматорів «Поетична весна – 2019» диплом ІІІ ступеня! До нових вершин!!!

Всеукраїнський поетичний фестиваль «Поділля-OPEN» Зустрічі

15 березня, в рамках поетичного фестивалю «Поділля-OPEN», зранку, о 10 год. в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулась творча зустріч з талановитим дитячим письменником Сашко Дерманський.

 

На зустріч завітали молодші школярі шкіл міста, які з захопленням слухали чудернацькі розповіді Сашка Дерманського , творчий світ якого дійсно заслуговує уваги і захоплює юного читача. Читачі особисто мали змогу познайомитись з автором творів про Чудове Чудовисько, про Вужика Ониська, про пригоди Маляки та ін. Після завершення зустрічі, діти отримали автограф і поспілкувались з улюбленим дитячим письменником.

А ввечері, ще одна незабутня зустріч з Сашком Дерманським, в рамках поетичного фестивалю «Поділля ОРЕN".

Сонячного дня, 15 березня, наші читачі мали можливість познайомитися із «Русалонькою дитячих сердець» Мариною Павленко. Діти затамувавши подих слухали письменницю, що ділилася своїм творчим доробком та відповіла на безліч запитань, які виникли у дітей.

«Письменник покоління NEXT», під такою назвою 16 березня пройшла зустріч із сучасним українським письменником Андрієм Кокотюхою, в рамках поетичного фестивалю «Поділля ОРЕN".

"Книгоманія - 2019"

Суперчитач библіотеки-філії № 6 для детей

13 березня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбудувся 1 етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019». Читачі нашої бібліотеки, учні 7 класів ЗОШ № 2, 5, 8, НВК №13, ліцею «Славутинка» змагалися за звання «Суперчитач бібліотеки». Під час змагання учасники конкурсу відповідала на питання вікторин та виступали із розповіддю про прочитану та описану в Читацькому щоденнику книгу. Оцінювало виступи журі у складі місцевої поетеси Людмила Курьян, провідного методиста МЦБС Ольги Вітвіцької та голови ГО «Батьківська Рада Кам’янця-Подільського» Наталії Секрідової.

Вітаємо суперчитачів Марію Гусаківську (ліцей «Славутинка») та Марію Гузь (ЗОШ № 8) з перемогою. 

Всі учасники нагородженні «Сертифікатами участі», а переможці дипломами «Суперчитач бібліотеки-філії № 6 для дітей».

«Єднаймо душі словом Кобзаря» поетична година

6 березня в рамках проведення ювілейної акції «Шевченка читають всі», присвяченої до 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася поетична година «Єднаймо душі словом Кобзаря». 

Учні 1-4 класів приватної СЗОШ І - ІІІ ступенів "Нова школа" дізналися про життя і творчість Тараса Шевченка, його любов до рідного краю, зокрема про його перебування на Поділлі. Далі юні прихильники творчості Кобзаря цитували його поезії  та прийняли участь у вікторині «Нас єднає Шевченкове слово». Під час заходу учні ознайомились з книжковою виставкою «Шевченкова криниця».

«Від дійсності - до вигадки, від вигадки – до дійсності» літературний портрет

Письменник, який пише гарні книжки, завжди добре знає життя, глибоко розуміє характери і вчинки людей. А ще він вміє вигадувати. Та його вигадка також зустрічається в дійсності. Лариса Письменна — автор багатьох книжок для дітей різного віку — не приховувала свого творчого наміру. Вона закликала читачів не розмежовувати в її творах правду і художню вигадку, бо була твердо переконана, що справжнє і казкове — то і є наше з вами життя. І тому улюбленими жанрами письменниці були літературна казка і оповідання. Вона по-справжньому любила своїх читачів і мала неабиякий талант розповідати у своїх творах про живу природу і людину, найбільше ж — про дитину.

21 лютого в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулось знайомство з літературним портретом Лариси Письменної «Від дійсності - до вигадки, від вигадки – до дійсності» для учнів 4 класу ЗОШ № 11.

Під час заходу діти познайомляться з життєвим і творчим шляхом письменниці, приймуть участь в інтерактивній грі «Мозкова атака», прослухають казку "Жар-пташенята" (аудіокнига https://www.youtube.com/watch?v=OO9F0DQ8w78), переглянуть книги з книжкової виставки «З книгою жити — з добром дружити». 

Кожна казка письменниці сповнена цікавих пізнавальних фактів. Прочитавши їх, стаєш розумнішим, збагачуєшся новими знаннями. Книжки Лариси Письменної вчать дітей любити Батьківщину, бути чесними, сумлінними в навчанні, працьовитими, допомагати старшим, берегти вірність в дружбі, виховувати вимогливість до своїх товаришів. Для більшості творів Лариси Михайлівни характерним, навіть для великих повістей, є природне поєднання справжнього, побаченого в житті, з казковим, вигаданим, яке, в свою чергу, також зустрічається в дійсності.

«Герої не вмирають. Просто йдуть» урок мужності

30 років минає з часу війни в Афганістані 1979-1989 років. Здавалося б рани загоїлись, у пам’яті все рідше з’являються страшні спогади… Але для тих, хто там був, воював, бачив смерть товаришів – ця війна не зникла без сліду. Вона ще досі приходить до воїнів – «афганців», то  страшним сном, то поглядами з фото загиблих побратимів, то тисячами імен на могильних плитах…

13 лютого на урок мужності «Герої не вмирають. Просто йдуть» до учнів 6 класу ліцею «Славутинка» в дитячу бібліотеку №6 завітав заступник голови міської спілки ветеранів Афганістану підполковник в відставці Валентин Кособуцький. «Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, а виконували свій інтернаціональний обов’язок», - наголосив Валентин Вікентійович.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто поліг на афганській землі. Летять, відлітають у вічність роки, скільки б їх не минуло, не зітруть у народній нам'яті імена воїнів-афганців. Схилимо ж голови перед світлою пам'яттю тих,  хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.

«Україна – єдина держава» година державності

22 січня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулась година державності «Україна – єдина держава» (до Дня Соборності України). Захід відбувся для юних користувачів 3-4 класів, метою заходу було за допомогою книги виховувати та прививати любов до своєї держави, ростити гідних юних патріотів незалежної України, свідомих, вихованих особистостей. 

Учні активно прийняли участь у обговоренні національних святинь, цитували напам’ять вірші про Україну, відповідали на запитання вікторини «Подорожуємо Україною».

«Різдвяна листівка»майстер-клас

4 січня в бібліотеці з учнями 5-9 класів пройшов майстер клас «Різдвяна листівка». Бібліотекар познайомила з історією створення перших вітальних листівок у світі, зокрема в Україні. Використовуючи декоративні матеріали та елементи різдвяного декору, діти створювали листівки ручної роботи. Для розвитку уяви кожен учень вибирав свої символи зображення свята Різдва – янгол, різдвяна зірка, Марію з Ісусом. Завдяки фантазії та чудовому святковому настрою кожен учень презентував свою, унікальну Різдвяну листівку.

Наші партнери