28 червня наші юні друзі з психологами з Кам'янець-Подільським центром дитячої та юнацької творчості створювали кораблик під час заняття «Подорож у літо», виявляючи що бажають навчитися роботи і куди здійснити подорож.

Конституція – це Основний Закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян. 28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Відтоді цей день в Україні відзначається як державне свято. Для користувачів бібліотеки, з різних куточків України, які відпочивають у таборі GALA-CAMP відбувся правовий компас «Ми маємо права і обов’язки». Знайомились з статтями Конституції та спілкувалися про права та обов’язки. Гарним завершенням заходу стала майстерка «Антістрес»

28 червня вся Україна відзначає державне свято День Конституції України. У цей день в Європейському сквері нашого міста діти різного віку приймали участь у пізнавальній грі «Подорожуємо Україною», відповідали на запитання вікторини та розмальовували патріотичні малюнки з державними та національними символами України.

26 червня до нас на екскурсію завітали діти з Чемеровецької селищної територіальної громади, які перебувають в літньому таборі «Гала-кемп». Познайомилися з сучасною, цікавою літературою та зробили іграшку «Антистрес».

23 червня – 100 років з дня народження Григорія Яковича Храпача (1924-2013) – поета, прозаїка, члена НСП України, лауреата обласних премій ім. Т. Шевченка, ім. М. Годованця, ім. В. Булаєнка. 21 червня бібліотека-філія № 6 для дітей приєдналися до обласної літературної мандрівки «Жниво Григорія Храпача». Спілкувалися про життя і творчість Храпача, відгадували загадки, створювали пластиліновий світ за віршами письменника.

Канікули в бібліотеці. 20 червня до нас завітали діти з літнього табору Першої приватної гімназії: чудова екскурсія, весела лялькова вистава і власноруч зроблений записничок під час майстер-класу.

14 червня на арт-просторі наші юні друзі з психологами з Кам'янець-Подільського центру дитячої та юнацької творчості створювали емоційного робота-помічника. Було дуже весело.

14 червня в рамках  Цифрової освіти у Хабі Цифрової освіти на платформі «Дія. Цифрова освіта» в Кам'янець-Подільській бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулося групове заняття «Онлайн-безпека для дітей» з старшою групою дітей дитячого літнього табору «Гала-кемп». Після заняття діти зробили майстерку «Антистрес» та ознайомились з бібліотекою.

12 червня, в рамках Цифрової освіти у Хабі Цифрової освіти на платформі «Дія. Цифрова освіта» в Кам'янець-Подільській бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулося групове заняття «Обережно! Кібершахраї» з підлітками з м. Чугуїв, Харківської області. А також дітям провели цікаву екскурсію, познайомили з новою сучасною літературою та на майстер-класі створили іграшку «Антистрес».

11 червня, в рамках Цифрової освіти у Хабі Цифрової освіти на платформі «Дія. Цифрова освіта» в Кам'янець-Подільській бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулося групове заняття «Онлайн-безпека для дітей» з молодшою групою дітей дитячого літнього табору «Гала-кемп». Після заняття діти зробили майстерку «Антистрес» та ознайомились з бібліотекою.

8 червня - Всесвітній день океанів – день, який дає привід нагадати про те, що Світовий океан є колискою життя на нашій планеті, а ресурси океану – запорука розвитку і подальшого існування людської цивілізації. Юні дослідники 7 червня здійснили віртуальне підводне занурення «Що в собі приховує океан» Під час занурення діти дізналися, хто винайшов акваланг, хто такий Ж.-І. Кусто, познайомилися з найбільшими мешканцями підводного царства, перевірили свої знання у вікторині «Які цікаві факти я знаю про мешканців морських глибин». А на майстерці 3Д-ручками створювали морську зірку.

Недаремно говорять, що люди, ніби дзеркало. Усміхайтеся і світ вертатиме вам посмішку. 

Ім`я Василя Івановича Кравчука давно відоме на Поділлі, якому 8 червня 2024 року виповнюється 95 років від дня народження. Відзначаючи цю ювілейну дату, 5 червня, в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулась інформинка «Світ дитячого казкаря». На захід до нас завітали підлітки з м. Чугуєв Харківської області, які ознайомилися з творчістю та життям відомого подільського письменника. А також цікава екскурсія, знайомство з літературними новинками та майстерка «Антистрес».

4 червня в Україні відзначають День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. В бібліотеці для користувачів був проведений день пам’яті «Діти: безневинні жертви війни». Паперовими янголами прикрасили територію поруч бібліотеки. Записали дитячі мрії у створеному блокнотику.

1 червня наша бібліотека-філія 6 для дітей спільно з бібліотекою-філією № 2 провели майстерку «Літня галявина» у Старій фортеці. Чудовий час, чудові діти, чудовий настрій.

23 травня - День Героїв України. 28 травня для учнів 2-Б класу ліцею № 5 була проведена патріотична година «Ми пишаємося своїми Героями». Діти дізналися, що це за день вшанування, хто його запровадив і кому воно присвячено. Перевірили свої знання у вікторинах «Який герой?», «Яких героїв нашого часу ви знаєте?», по мудрували з народними прислів'ями, висловили слова вдячності та вшанували Героїв України всіх часів хвилиною мовчання.

Напередодні літніх канікул, 28 травня, в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася інформхвилинка «Безпечні канікули: 10 правил безпеки». 

Через активні бойові дії в різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних об’єктів для нашого життя. Шкода, яка може завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна. Найкращий спосіб врятувати себе від мінної загрози - це мінімізувати всі ризики. Інструктор відділення пошуку та знешкодження саморобних вибухових пристроїв головний сержант Анатолій Махницький та начальник групи ПЗСВП старший сержант Сергій Аленік під час заходу розповіли про правильну поведінку та важливі правила мінної безпеки учням 5-В класу ліцею № 5.

Сучасне людство потребує багато електроенергії. Питання розумного використання і збереження енергії стають для нас надзвичайно важливими. 23 травня в рамках Тижня сталої енергії для дітей з Харківської області був проведений інформаційний репортаж «Енергетика очима дітей». Обговорювали енергетичні ситуації, розгадували кросворд, закріплювали знання та вміння економного використання енергоресурсів: води, електроенергії та природного газу. Завершенням стала майстерка «Антистрес».

22 травня 1861 року відбулося перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Саме в цей день, з нагоди 163 річниці перепохування Т.Г. Шевченка відбулися шевченківські читання «Поетичний меседж поколінь»: біля пам'ятника Тарасові Григоровичу Шевченку лунали безсмертні вірші великого Кобзаря з уст молодого покоління учнів 5 класу ліцею № 2. 

Він залишається живим у серці й душі українського народу та є символом незборимої свободи для України, яка з новою силою зростає у її гідності. І сьогодні до нас долинають зі сторінок «Кобзаря» послання та відкровення великого поета, яке пропускає крізь ваше серце всього українського народу. Ми відчуваємо у творах Т.Шевченка велику силу і заклик не боятися, не падати духом і боротися до кінця. Учасники заходу поклали квіти до пам'ятника генію української поезії Т. Г. Шевченку.

21 травня до нас завітали дітки з м. Селидове, Донецької області. Дітям провели цікаву екскурсію, познайомили з новою сучасною літературою, на майстерні створили іграшку «Антистрес», а на завершення показали лялькову виставу «Коза-Дереза».

Учні 1 та 2 класу Перша приватна Гімназія ознайомилися з чудовою та чарівною казкою «Зуліяна» під час презентації, яка відбулась 17 травня у нашій бібліотеці. Книгу «Зуліяна» та збірку поезії «Рідна» написала наша подільська письменниця Марія Будзінська. Донька нашої подільської поетеси Svitlana Iakovchuk, люб’язно надала книги та смаколики у подарунок юним читалийкам.

17 травня, напередодні Дня міста, в нашій бібліотеці відбулась презентація книги «Зуліяна» нашої подільської письменниці Марії Будзінської. На захід завітали учні 3 класу ліцею № 2, саме того закладу освіти, де Марія Іванівна довгий час вчителювала. Діти отримали подарунок – казку «Зуліяна» та збірку поезії «Рідна». Книги люб’язно надала Svitlana Iakovchuk, донька нашої подільської поетеси Марії Будзінської.

17 травня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася краєзнавча мандрівка «Кам’янець-Подільський – місто сонця», присвячена до Дня міста та 650-річчя Магдебурзького права. На захід були запрошені наші постійні та активні читачі, учні 4-Б класу ліцею № 8. Діти поринули у минуле нашого міста, мандруючи його історичними вуличками. «Квітка на камені», саме так описала наше місто Кам’янець-Подільський поетеса Леся Українка. За кількістю історичних пам’яток місто займає 3 місце після Києва та Львова. У 1374 році Кам’янець-Подільський першим із подільських міст отримав Магдебурзьке право, яке надали йому князі Коріатовичі. Далі учні прийняли участь у краєзнавчій вікторині — «Стежками Кам’янця-Подільського», пригадали коли і ким в місті було запроваджено Магдебурзьке право та ознайомилися з книжковою виставкою «Квітка на камені».

16 травня учні 3-4 класів Першої приватної гімназії, завітавши до бібліотеки, долучилися до святкування Дня вишиванки під гаслом «Чарівний світ вишиванки». Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця.

15 травня святкують Міжнародний день сім'ї. Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Ці високі якості закладаються саме в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. Разом з учнями 2-Б класу ліцею № 8 спілкувалися про свої сім'ї, родинні звичаї й традиції та створювали привітальну листівку для рідних.

Щороку у травні в Україні відзначають День матері. В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. Для вас, любі матусі, найкращі квіти, найщиріші побажання у листівках, створених своїми руками учнями 5 класу ліцею № 2.

9 травня – День Європи в Україні. Для кращого знайомства з Європою наші юні користувачі, учні 2-А класу ліцею № 8, віртуально провели уїк-енд в Європи «ТОП-10 найцікавіших місць в Європі».

Під час подорожі ми відвідали найстаріший Шенбруннський зоопарк в Австрії, любувалися ботанічним садом міста Балчик (Болгарія), відвідали найвищі гору Олімп та Афінський акрополь в Греції, закинули монетку на вдачу в найбільший фонтан Треві у Римі, спустилися у Соляну шахту «Величка» в Польщі, проїхалися по найбільшому мосту Вашку да Гама в  Португалії, піднялисяся на Ейфелеву вежу та порозважаємося в Паризькому Діснейленді (Франція), помилуємося чудовими полями з тюльпанів і вітряків (Нідерланди) та посмакуємо швейцарськими сиром, молоком, молочним шоколадом, які відомі на весь світ.

3 травня наші дітки разом з дитячими психологами сьогодні створювали Великодню листівку.

2 травня для учнів 6 класу ліцею № 2 було проведено народознавчий калейдоскоп «Святкові дзвони Великодня». Діти ознайомилися із звичаями та обрядами святкування Великодня, із символом весняного відродження природи – писанкою та її символічними знаками та поділилися особливостями святкування свята у своїх родинах. На завершення, на майстерці, кожен створив свою святкову підставку.

1 травня учні 5 класу ліцею № 2 в переддень Великодніх свят відвідали майстер-клас у бібліотеці-філії 6 для дітей, де ознайомились з історією і традицією святкування Великодня в Україні та виготовляли підставку для писанок.

23 квітня до нас завітали дітки з м. Новогродівка, Донецької області. Бібліотекар провела екскурсію, познайомила з новою сучасною літературою та на майстерні створили іграшку «Антистрес».

22 квітня – Міжнародний день Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи про природу. Напередодні цього свята, 19 квітня, в бібліотеці-філії № 6 для дітей, пройшов екологічний  турнір «Збережемо красу природи» з учнями 2-В класу, ліцей № 5. Під час заходу діти дізналися чому потрібно охороняти природу і що корисного зробити для її збереження; приймали участь у екологічній вікторині; продовжували прислів'я та відгадували загадки про природу; виконували тести-завдання. Чудовим завершенням заходу стала майстерка «Весняні тюльпани».

15 квітня до нас завітали дітки з м. Мелітополь Запорізької області. Бібліотекар провела екскурсію, познайомила з новою сучасною літературою та на майстерні створили іграшку «Антистрес».

12 квітня наші дітки разом з дитячими психологами Кам'янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості створювали «Їжачка, який долає свої страхи».

В Україні 12 квітня відзначається, як День працівників ракетно-космічної галузі України, а також Міжнародний день польоту людини в космос. Сьогодні учні 1-Б класу ліцею № 8 здійснили космічну мандрівку «Космос розкриває таємниці», перевірили знання вікториною «Що я знаю про Всесвіт», а також розмалювали тематичні розмальовки та створили «Космічний колаж». Переглянули книги з книжкової виставки «Таємниці Всесвіту».

12 квітня для учнів 1-А класу ліцею № 5 відвідини в бібліотеку були насичені та цікаві. Бібліотекарі провели екскурсію, віртуально здійснили космічну мандрівку «Космос розкриває таємниці». Під час якої діти познайомилися, чому саме 12 квітня - Міжнародний день польоту людини в космос та з його першопрохідцями; хто винайшов телескоп та який телескоп найбільший на землі та у космосі; розширили свої знання про космос (про планети Сонячної системи, комети, сузір'я); прийняли участь у вікторині «Космічні загадки». Переглянули книги з книжкової виставки «Таємниці Всесвіту». А також для ліцеїстів був сюрприз - лялькова вистава «Коза дереза».

Презентація «Чорнобиль – трагедія цілої цивілізації» (до 38-річниці Чорнобильської аварії) була представлена 11 квітня учням 5-В класу ліцею № 5. Презентація висвітлила найбільшу техногенну катастрофу в історії людства та віртуально перенесла у страшну ніч вибуху 4-го реактору на ЧАЕС та його страшні наслідки. Згадала про героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

11 квітня до нас завітали діти групи «Червоні» з м. Мелітополь, Запорізької області, які приїхали до нашого міста в рамках проекту «Дітям війни». Цікава екскурсія, знайомство з книжковими новинками та звичайно майстерка «Антистрес».

5 квітня наші дітки разом з дитячими психологами Кам'янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості «Шукали радість для їжачка» та створювали повітряну кулю.

4 квітня до нас завітали діти групи «Зелені» з м. Мелітополь, Запорізької області, які приїхали до нашого міста в рамках проекту «Дітям війни». Цікава екскурсія, знайомство з книжковими новинками та звичайно майстерка «Антистрес».

3 квітня до нас завітали діти групи «Рожеві» з м. Мелітополь, Запорізької області, які приїхали до нашого міста в рамках проекту «Дітям війни». Бібліотекарі організували, чудову екскурсію, познайомили з цікавими книгами та провели майстерку «Антистрес».

2 квітня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся казковий лабіринт «Чарівний світ Г. Х. Андерсена», присвячений до Дня дитячої книги. Міжнародний день дитячої книги відзначається 2 квітня, починаючи з 1967 року за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги. Не випадково цей день припадає на 2 квітня, день народження датського письменника-казкаря Ганса Християна Андерсена. На захід завітали вихованці ЗДО № 16 «Вишиванка».

Для дітей відбулася пізнавальна екскурсія по бібліотеці, далі діти мали можливість ознайомитись з життям та творчістю великого датського казкаря Г. Х. Андерсена, відповідали на запитання вікторини: «Казковий світ Андерсена», за уривками називали улюблені казки та характеризували героїв з казок. На завершення юні читайлики подивилися виставу «Коза-дереза».

Наші партнери