Експрес-вікторина "Пірнай у спорт"

   Спорт має дивовижні властивості. Він об’єднує людей, знайомить їх між собою, спорт зміцнює здоров’я, характер і навіть розумові здібності людей, які ним займаються, розвиває в них такі навички як швидкість, спритність, реакція, координація, витривалість, терпіння і сила. Спорт робить людей більш стійкими до негативних факторів зовнішнього середовища. Він часто приносить людям масу позитивних емоцій.

Конкурс фотомалюнка «Мрійник року»

Які ж різні, цікаві, творчі мрії наших читачів!!!

А про це ми дізналися завдяки Всеукраїнському конкурсу фотомалюнка «Мрійник року», який оголосила Національна бібліотека України для дітей.

Шевченківські читання «Юнь шанує Кобзаря»

Вперше Шевченківські читання «Юнь шанує Кобзаря» з нагоди 159-річниці перепоховання Кобзаря відбулися онлайн у режимі конференції на платформі Zoom. Наші читачі, Антон Довганюк та Анастасія Весна, долучилися до обласного онлайн-читання.

День вишиванки 2020

 

21 травня в Україні відзначають

День вишиванки.

В цей день працівники бібліотеки-філії № 6 долучились до свята, одягнувши вишиванку

на роботу

Віртуальна мандрівка «Кам’янецькими стежками»

Кам’янець-Подільський – це одне з найкрасивіших і старовинних міст України. Природа і люди створили тут справжнє кам’яне диво, зразок гармонії ландшафту й архітектури. 

З нагоди Дня народження міста, віртуальна мандрівка «Кам’янецькими стежками» презентує найвизначніші пам’ятки архітектурної та культурної спадщини міста!

Віртуальна подорож «Країнами Європи»

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа Ви побачити під час віртуальної подорожі «Країнами Європи». Це свято вкотре нагадало, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. Європа – це історичний дух України, це її майбутнє.

Виставка-подорож «ЄС на книжкових полицях».

Година сімейного читання

«Гарний читач починається з родини»

15 травня – Міжнародний день сім'ї. Бібліотека-філія № 6 для дітей вітає всі родини та представляє годину сімейного читання «Гарний читач починається з родини»

Урок мужності «Пам’ять, що долає забуття»

8 та 9 травня Україна традиційно вшановує День пам'яті та примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Віртуальний краєзнавчо-туристичний похід

«Сім природних чудес України»

Шановні користувачі!

Загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. Ця акція стала найрезонанснішим та найуспішнішим проектом у галузі популяризації вітчизняного туризму.

Всеукраїнська акція «7 чудес України» задумувалася як прагнення показати українцям і світу історично значиме, архітектурно витончене, туристично привабливе, красиве та унікальне обличчя держави, в якій ми живемо. Прагнення продемонструвати велич української історії не лише у формі гіпотез і казкових легенд, а й по факту.

Акція відбувалася в декілька етапів, країна визначила: «7 історико-архітектурних чудес України», «7 природних чудес України», «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», «7 чудес Києва». 

Сьогодні в зв’язку з обмеженням відвідування парків та зон відпочинку, пропонуємо Вам здійснити віртуальний краєзнавчо-туристичний похід «Сім природних чудес України», завдяки інтерактивним ресурсам Національної бібліотеки України для дітей http://www.chl.kiev.ua/7/1.htm. Бажаємо приємного відпочинку.

ОБЛАСНА ОНЛАЙН-АКЦІЯ "КНИГА, ЯКУ Я ЧИТАЮ ЗАРАЗ"!

Читачі бібліотеки-філії №6 для дітей приєдналися до обласної онлайн-акції «Книга, яку я читаю зараз», приуроченої до Всесвітнього дня книги та авторського права.

Екологічний серпантин «Зникаюча краса Червоної книги»

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. А ще Організація Об’єднаних Націй оголосила 2020 рік Міжнародним роком охорони здоров’я рослин.

Більшість людей навіть не задумуються про вплив забрудненого довкілля та знищення різноманіття видів рослинного світу, тому була поставлена ціль пояснити важливість турботи про представників флори на нашій планеті, адже саме від рослин залежить, яким повітрям ми всі дихаємо, чим харчуємося, яке майбутнє створимо для майбутніх поколінь та наших дітей.

 

Пізнавальна мандрівка «Дітям про зорі та планети»

Міжнародний день дитячої книги

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги. Саме на цей день припадає і день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, в цьому році йому виповнюється 215 років з дня народження.

Всі Ви добре знаєте і любите читати його казки, а що Вам відомо про самого Андерсена? Ганс Крістіан Андерсен народився 2 квітня 1805 року в Оденсі на острові Фюн в Данії. Свою країну Андерсен називає «Лебедине гніздо». Андерсен пише велику кількість літературних творів, в 1835 році – «Казки» принесли йому справжній успіх (за 40 років написав 156 казок). У цьому жанрі найповніше виявився художній талант Андерсена. Свою відому всьому світу автобіографічну книгу Андерсен назвав «Казка мого життя». Знаменитий казкар помер 4 серпня 1875 і похований на кладовищі Ассістенс в Копенгагені.

Чарівному казкарю Андерсену належать романи, п’єси, вірші, проте в літературі він залишився перш за все автором казок та історій, що склали 24 збірки, виданих в 1835–1872. Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія, гумор і сатира.

 

Любі діти! Читайте твори відомого казкаря та поповнюйте свою духовну скарбничку прочитаних книжок! Книги служать для того, щоб розширювати ваше уявлення про світ та надають сили і натхнення. Вони захоплюють і розважають, змушують сміятися і плакати. Діти, які читають, будуть дорослими, які думають!

Виставка-подорож "Книга немає кордонів"

Як написати відгук на художню книгу

Почали в період карантину читати цікаву книгу? Зберегти згадку про неї можна за допомогою свого, креативного відгуку. Одну із форм запису – читацький щоденник – пропонує бібліотека-філія № 6 для дітей.

Уважно прочитайте книгу, обміркуйте її зміст і напишіть відгук. Відгук – це Ваша особиста думка про зміст книжки, оцінка її позитивних і негативних рис.

План написання:

  • Назва та автор книги, про яку Ви будете писати відгук.
  • Про що говориться у книзі?
  • Хто головні герої?
  • Чи сподобались Вам їхні характери, вчинки. Чому?
  • Де і коли відбуваються зображені в ньому події?
  • Які питання виникли у Вас під час читання?
  • Запишіть, які епізоди викликали у Вас найсильніші враження?
  • Чи сподобалася Вам ця книга? Чому?
  • Чи радите Ви прочитати цю книгу іншим читачам?
  • Які враження викликала у Вас ця книга?

 

Свято рідної мови

Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого. Тому, саме сьогодні до бібліотеки-філії № 6 завітали учні 2-А та 2-Б класів ЗОШ № 8. Діти активно залучились до заходу: цитували поезіїї про рідну мову, відгадували загадки, продовжували прислів'я. Захоплюючим був батл-змагання команд з мовними завданнями. Захоплення і емоції дітей були наповнені радістю і гордістю за свою рідну мову.

Година цікавих повідомлень

«Продукти – друзі, продукти – вороги»

21 лютого в бібліотеці-філії № 6 відбулася година цікавих повідомлень «Продукти - друзі, продукти - вороги» з учнями 3-А класу ЗОШ № 8.

Правильне, здорове харчування необхідно виховувати із самого дитинства та прививати дітям протягом шкільного віку. В процесі заходу діти дізнались про корисні для їх споживання продукти і шкідливі, а також про режим правильного харчування.

Діти активно залучились до заходу: відповідали на запитання вікторини про здорове харчування, відгадували загадки, продовжували прислів’я та приказки. Харчові звички, що формуються у дитинстві, зберігаються і в дорослому віці. Достатня кількість поживних речовин і правильна культура споживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорішою і уважнішою.

Майстер-клас «Вони помирали, щоб жила Україна»

20 лютого 2020 року в бібліотеці відбулася виховна година з майстер-класом «Вони помирали, щоб жила Україна» до вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні. Учні 1-Б класу ЗОШ № 8 ознайомилися з історичним та суспільним значенням Революції гідності, короткими життєписами деяких героїв; зрозуміли суть подвигу Небесної Сотні, вшанували героїзм українських захисників, які полягли. 

Діти вирізали та розвісили янголят, нагадуючи іншим про Героїв Майдану, впавши мертвими за світле майбутнє України, що вони житимуть вічно в народній пам’яті.

«Книгоманія – 2020»

19 лютого у бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020». Під час конкурсу діти активно приймали участь у вікторинах, відповідали на питання журі, характеризували основні ідеї творів та головних героїв.

За результатами оцінювання, журі визначило переможців, які були нагородженні дипломами. Ними стали: Анна Коробчук (учениця 6-А класу ЗОШ №11), Марія Кушко (учениця 6-А класу ЗОШ №5), Назар Машталер (учень 7 класу ліцею «Славутинка»), Даринка Білик (учениця 7-А класу ЗОШ №5), Сандра Климкович (учениця 7-В класу ЗОШ №5). Відзначенні у номінаціях: «Найкращий читацький щоденник» - Поліна Ткачук (ЗОШ №5, 6-А); «Читач - історик» - Тетяна Гладун (ЗОШ №5, 6-А); «Артист-читач» - Олександра Жукевич (ЗОШ №12, 6); «Юний ерудит» - Дар’я Каліновська (ліцей «Славутинка», 7); «Глядацькі симпатії» - Анастасія Весна (НВК №9, 6-Б); «Активна позиція» - Дар’я Хапко. А також нагородженні сертифікатами учасника І етапу конкурсу: Маргарита Глубіцька (ЗОШ №2, 6), Артем Тюхтій (ЗОШ №5, 7-В), Роксолана Явдошко (ЗОШ №5, 7-А), Даніела Лисак (ЗОШ №5, 7-Б), Вікторія Федорова (ЗОШ №2, 7), Юліана Мантуляк (НВК №9, 7-В). Вітаємо талановитих прихильників книги та бажаємо перемоги у наступному етапі конкурсу!!!

Майстер-клас "Створи валентинку"

14 лютого світ відзначає День Святого Валентина. Як і на будь-яке інше свято, в цей день прийнято дарувати подарунки, сувеніри і валентинки. 8 лютого, напередодні свята у бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся майстер-клас, на якому діти створювали свої оригінальні валентинки.

«Всесвітній день читання вголос»

5 лютого бібліотека-філія № 6 для дітей приєдналася до флешмобу «Всесвітній день читання вголос». Наші активні користувачі бібліотеки зачитували улюблені твори українських письменників.

Літературна мандрівка

«В країні пригод Всеволода Нестайка»

Всеволоду Зіновійовичу Нестайку в цьому році виповнилося б 90 років. Саме з цієї нагоди читачі бібліотеки-філії № 6 для дітей відправилися у літературну мандрівку «В країні пригод Всеволода Нестайка», в рамках обласного читацького марафону «Сонячний Нестайко».

З яскравих сторінок слайд-презентації «Неповторна країна дитинства» діти знайомилися з родиною Нестайка, віртуально помандрували сторінками життя письменника, побували у його школі, почули, як він навчався, як почав писати свої твори. А в кінці зустрічі була проведена коротенька вікторина «Чи уважний ти слухач?».

Невід’ємною частиною заходу став перегляд літератури «П’ять важливих уроків з книжок Всеволода Нестайка», на якому були представлені книги різних видавництв і різних років видання, що є у фондах бібліотеки.

Та й взагалі, книжки Нестайка користуються великим попитом серед читачів. І в цьому немає анічогісінько дивного, адже Всеволод Нестайко належить до тих письменників, які пишуть не тільки повчально, а й цікаво і весело. Він на все життя зберіг здатність радіти і щедро дарувати радість іншим. 

#БібліотечнеШелфі "Перлини рідного Поділля"

Година інформації «З ім’ям і словом Кобзаря хай квітне у віках соборна Україна»

22 січня до Дня Соборності України в бібліотеці відбулась година інформації «З ім’ям і словом Кобзаря хай квітне у віках соборна Україна» з учнями 3-А класу ЗОШ № 8. Діти дізналися про державне свято, його історію заснування. Далі юні користувачі активно залучились до заходу, цитували напам’ять поезії Т. Г. Шевченка про Україну, відгадували загадки, продовжували прислів’я та прийняли участь в історичній вікторині. Адже юні українці мають щиро підтримувати дух єднання і територіальну незалежність українського народу.

Як приборкати Книжкозавра від "ФундаціЇ ДариниЖолдак"

Дружба з Книжкозавриком продовжується. Учні 2-А класу ЗОШ № 8 реготали на «Сміхочитанні» та проявили кмітливість в вправі «Анаграми».

 Наші читачі, учні 1-Б класу ЗОШ № 8, з захопленням розв'язували «Приклади без чисел» та проявили уважність в вправі «Малюнок літерами». 

Майстер-клас «Різдвяна фантазія»

3 січня в бібліотеці - філії № 6 для дітей з учнями 5-9 класів пройшов тематичний майстер клас «Різдвяна фантазія». Використовуючи декоративні матеріали та елементи різдвяного декору, діти створювали композицію «Різдвяна свічка», яка буде прикрашати святковий стіл, для тепла і затишку оселі! Завдяки фантазії, креативності та чудовому настрою - кожен учень презентував свою, унікальну Різдвяну свічку.

Наші партнери

Яндекс.Метрика